Robotics;Note Elite HD
270V

Robotics;Note Elite HD

Robotics;Note Elite HD
  • Producent: 5pb.
  • Wydawca: Spike Chunsoft
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 31.01.2019
  • Europa: 2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Kolekcje, Powieść graficzna
  • Liczba graczy: 1

Robotics;Note Elite HD to składanka zawierająca dwie gry/powieści graficzne - Robotics;Notes oraz sequel Robotics;Notes DaSH. Kolekcja ukazała się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Dwie gry wchodzące w skład kolekcji to:

Robotics;Notes

Akcja gry osadzona została na wyspie Tanegashima w niedalekiej przyszłości, w roku 2019. Głównym bohaterem gry jest zafascynowany sieciową bijatyką Kill-Ballad Kaito Yashio. Razem ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa, Akiho Senomiyą, wchodzą w skład dwuosobowego szkolnego kółka robotyki. Ze względu na niewystarczającą liczbę osób klubowi grozi zamknięcie, dwójka nastolatków zgadza się więc na ultimatum postawione przez dyrektorkę szkoły - jeżeli nie wygrają odbywających się niedługo eliminacji do turnieju walk robotów Robo-One, będą musieli zamknąć siedzibę kółka. Podczas przygotowań do turnieju Kaito natrafia na swoim tablecie na Airi - sztuczną inteligencję pod postacią małej dziewczynki, będącej w posiadaniu tajemniczej, silnie oskryptowanej bazy danych zwanej Raportami Kimijimy. Coś, czego odcyfrowanie jest początkowo tylko sposobem na nudę przeradza się w zakrojony na szeroką skalę spisek tajnej organizacji, zagrażający wolności całej populacji ludzkiej.

Robotics;Notes DaSH

Jest rok 2020. Akcja rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części. Pół roku wcześniej doszło do incydentu, w wyniku którego o mały włos nie doszło do katastrofy. Udało się jej jednak uniknąć za sprawą młodych ludzi z wyspy Tanegashima. 

Obecnie na wyspie trwają przygotowania do letniego festiwalu, a pamięć o ostatnich nieprzyjemnych wydarzeniach rozeszła się po kościach. Na Tanegashimę wraca po dłuższej przerwie także główny bohater poprzedniej części, Kaito Yoshio. Wkrótce spotyka on na miejscu Itaru Hashidę, tajemniczego mężczyznę w średnim wieku, który jest znajomym jego znajomego. Oficjalna wersja jest taka, że Hashida dotarł na wyspę, by podziwiać widoki, ale jego podejrzane zachowanie budzi wątpliwości i wskazuje na coś innego. Niedługo na Tanegashimie dochodzi do innych dziwnych incydentów.

Podobne gry