Walden, a game
188V

Walden, a game

Walden, a game
  • Premiery
  • Świat: 04.07.2017
  • Europa: 04.07.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Survival
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Walden, a game to gra przygodowa wyprodukowana przez USC Game Innovation Lab. Tytuł ukazał się na komputerach oraz PlayStation 4. Pozwolił nam się wcielić w Henry'ego Davida Thoreau, amerykańskiego poetę, przyrodnika i filozofa.

Produkcja USC Game Innovation lab to adaptacja książki “Walden” napisanej przez wspomnianego na wstępie Henry'ego Davida Thoreau. Amerykański pisarz w połowie XIX wieku przebywał w okolicach tytułowego stawu Walden, co zaowocowało powstaniem wspomnianego dzieła, w którym znalazły się eseje opiewające uroki prostego życia na łonie przyrody.

Walden, a game to symulator życia, którego akcja rozgrywa się na przestrzeni roku. Zaadniczo rzecz biorąc, nie ma tu żadnej fabuły, a zmagania -- jeśli można to tak określić -- sprowadzają się do życia na łonie przyrody. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a podczas grania korzystamy z dwóch przycisków: jeden pozwala wchodzić w interakcje z niektórymi spotkanymi obiektami, drugi pozwala je zbadać. 

Jako Thoreau musimy zadbać o szereg kwestii, które pozwolą nam/mu wytrwać. Dotyczy to takich podstawowych rzeczy jak chociażby rąbanie drewna czy zdobywanie pożywienia. Jedzenie możemy zdobyć np. łowiąc ryby, ale istnieje też możliwość, by udać się do miasta Concord w stanie Massachusetts (podobnie jak to miało miejsce w rzeczywistości). Główny bohater może tam się pożywić, zabrać ze sobą ubrania, kupić papier potrzebny do pisania czy wykonywać dorywcze za prace, za które zostanie wynagrodzony (pieniądze z kolei posłużą do zakupu środków niezbędnych do dalszego funkcjonowania).

Oprócz znoju codziennego życia  gra jest także wzbogacona cytatami z dzieł Thoreau, które słyszymy w pewnych sytuacjach, oraz poszukiwaniem skarbów na podstawie wskazówek pozostawionych siostrę głównego bohatera.

Podobne gry