Smoke and Sacrifice
278V

Smoke and Sacrifice

Smoke and Sacrifice
  • Premiery
  • Świat: 31.05.2018
  • Europa: 31.05.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Smoke and Sacrifice to gra RPG wyprodukowana przez Solar Sail Games i wydana przez Curve Digital. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC, a potem trafił też na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

Gra opowiada historię kobiety o imieniu Sachi. Bohaterka żyje w niewielkiej wiosce stojącej samotnie pośród pustkowia. Jej mieszkańcom zagraża pewne zjawisko - otóż świat pogrążony jest w ciemności, a jedynym źródłem światła jest dla nich pewne zbudowane ludzką ręką drzewo. Jest tylko pewien szkopuł - by zachować światło, raz na jakiś czas trzeba poświęcić życie niemowlęcia. Wybór, niestety, pada na dziecko Sachi, Lio. Wkrótce po rytuale dochodzi jednak do zamieszania. Wioska zostaje zaatakowane przez potwory, zaś tajemniczy jegomość informuje pogrążoną w smutku matkę, że jej syn wciąż może żyć. Ta wyrusza więc na poszukiwania.

Podczas rozgrywki nasza podopieczna przemierza podziemia, próbując odnaleźć Lio, swojego syna złożonego w ofierze. Lwia część naszych zmagań to eksploracja i poszukiwania materiałów, z których klecimy różnego rodzaju przydatne przedmioty. Owe materiały wszelkiej maści zdobywamy zrywając je z drzew, podnosząc z ziemi czy szlachtując nieprzyjaciół. W tym kontekście należy wspomnieć, że niektóre przedmioty da się skonstruować wszędzie, natomiast inne (narzędzia, zbroje) tylko w specjalnych miejscach.

Jeśli chodzi o walkę, nie mamy tu do czynienia ze zwykłą młócką. Zamiast tego ważna jest obserwacja ruchów naszych przeciwników, a następnie wybór odpowiedniego momentu, aby zaatakować. Co więcej, ważne jest również posiadanie i stosowanie broni odpowiednich do ‘okazji’. Bez tego do niektórych wyzwań nie ma nawet co podchodzić. Twórcy zaimplementowali w grze także elementy survivalowe: ostrza mogą się stępić, zbroje ulec zniszczeniu itd. 

Podobne gry