Aftercharge (NS)

Aftercharge (NS)

Aftercharge
  • Premiery
  • Świat: 2019
  • Europa: 2019
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Strzelanina FPP
  • Liczba graczy: 1-6
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Aftercharge to strzelanina FPP z rozgrywką nastawioną na multiplayer wyprodukowana i wydana przez niezależne Chainsawesome Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach i konsoli Xbox One, później trafiając też na Nintendo Switch.

Jak wspomniano na wstępie, produkcja studia Chainsawesome Games to strzelanina nastawiona na wieloosobowe potyczki. W grze do rywalizacji stają dwa zespoły liczące po trzy osoby każdy. Jeden zespół to strażnicy, drugi to roboty, których zadaniem jest dostać się do tzw. ekstraktorów. Tytuł posiada nawet pewną narracyjną otoczkę. Akcja rozgrywa się na dalekiej planecie zwanej Dusk 11. Kilka dekad wcześniej korporacja o nazwie Aftercharge rozpoczęła wydobywanie energii z jądra Dusk 11, lecz po pewnym czasie zmuszona była się wycofać, zostawiając po sobie jedynie instalacje i roboty. Po wielu latach zachodzą jednak poważne zmiany. Eksplozja energii doprowadza do wybudzenia robotów mających teraz tylko jeden cel: zniszczenie ekstraktorów.

Aftercharge to gra z asymetrycznym trybem multiplayer, co oznacza, że dwie strony mają inne wytyczne podczas rywalizacji. Wspomniane roboty muszą znaleźć ekstraktory i je zniszczyć, z kolei zadanie strażników polega na tym, by do tego nie dopuścić. Na tym nie koniec różnic. Roboty posiadają specjalny kamuflaż znacząco ułatwiający im działanie z zaskoczenia, natomiast strażnicy są z jednej strony nietykalni, a z drugiej uzbrojeni po zęby, mając do dyspozycji dwie bronie i atak specjalny. Pewną niedogodnością w ich przypadku jest jednak to, że bronie te korzystają z energii. Nie ma tu czegoś przypominającego amunicję, którą można by było znaleźć w tym czy innym miejscu; jeśli sprzęt strażników potrzebuje energii, muszą oni wrócić do ekstraktorów. 

Gra nie posiada dodatkowych wariantów rozgrywki, ale zaimplementowano w niej system progresji odblokowujący elementy umożliwiające modyfikację wyglądu postaci.

Podobne gry