Broken Sword: Shadow of the Templars – The Director's Cut (PC)

Broken Sword: Shadow of the Templars – The Director's Cut (PC)

Broken Sword: Shadow of the Templars – The Director's Cut
  • Premiery
  • Świat: 02.09.2010
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

9.215 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Broken Sword: The Shadow of the Templars - Director’s Cut to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Revolution Software i wydana przez Ubisoft na komputery osobiste oraz konsole Wii i NDS. Tytuł był udoskonaloną wersją gry wydanej pierwotnie w 1996 roku.

Fabuła gry opowiada tę samą historię co oryginał. Podczas wizyty w Paryżu amerykański turysta George Stobbart jest świadkiem dziwnego incydentu. Najpierw klaun wykrada walizkę pewnemu starszemu człowiekowi, a potem dochodzi do eksplozji bomby w kawiarni. Na miejscu wkrótce zjawia się dziennikarka Nicole Collard, której George pomaga dojść do prawdy co się stało. W wyniku wspólnie prowadzonego śledztwa oboje dowiadują się o znacznie poważniejszej intrydze, w którą zamieszany jest wciąż istniejący zakon templariuszy.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, pierwsza odsłona Broken Sword jest dość standardową przygodówką. Nasze zmagania najczęściej sprowadzają się do eksploracji, przeszukiwania dostępnych lokacji i używania znaleźnych przedmiotów w odpowiednich miejscach (poza tym można je także łączyć ze sobą). Ważne jest także prowadzenie konwersacji, do czego służą drzewka dialogowe. W ten sposób możemy pozyskać przydatne informacje dotyczące głównego wątku oraz podpowiedzi ułatwiające rozwiązywanie łamigłówek. Co warto dodać, w odróżnieniu od wielu innych przygodówek w produkcji Revolution Software możemy zginąć. W takiej sytuacji zaczynamy od ostatniego save pointa.

Wersja Director’s Cut wprowadza kilka dość znaczących nowości. Poza poprawioną oprawą graficzną są to także nowe lokacje, zagadki i epizody, podczas których wcielamy się w Nicole. Gra robi też użytek z funkcji konsol Nintendo - sterowania dotykiem (NDS) i ruchem (Wii).

Podobne gry