Dead or Alive Xtreme 3 Scarlet
360V

Dead or Alive Xtreme 3 Scarlet

Dead or Alive Xtreme 3 Scarlet
  • Producent: Team Ninja
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 20.03.2019
  • Europa: 2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa, Wirtualna rzeczywistość
  • Liczba graczy: 1

Dead or Alive Xtreme 3 Scarlet to gra sportowa wyprodukowana przez studio Team Ninja i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Scarlet to ulepszona wersja DOAX3 wydanego pierwotnie na PS4 i PS Vita.

Dead or Alive: Xtreme 3 to kolejna odsłona cyklu, którego pierwsza część ukazała się na pierwszym Xboxie jako Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball. Produkcja nie jest grą sportową w ścisłym tego słowa znaczeniu. Raczej specyficznym simem, w którym przejmujemy kontrolę nad atrakcyjną dziewczyną spędzającą czas na tropikalnej wyspie Zacka. Słowem, założenia są tu podobne jak w poprzednich częściach.

Gra nie stawia przed nami jakiegoś konkretnego celu. Zabawę rozpoczynamy od wyboru postaci, a następnie bierzemy udział w rozmaitych aktywnościach, które pozwalają gromadzić doświadczenie i pieniądze, a dzięki niemu odblokowujemy dodatkową zawartość, np. nowe stroje kąpielowe dla bohaterek. Same minigry nie są nazbyt rozbudowane. W DOAX3 pojawiają się te znane z poprzedników, jak na przykład siatkówka plażowa, oraz zupełnie nowe atrakcje w rodzaju wspinaczki górskiej; dostępne jest także kasyno z typowymi dla siebie aktywnościami. Wraz z postępami pogłębiamy relacje z dziewczynami (wręczając im upominki), a to sprawia, że mogą one ubrać dla nas bardziej śmiałe stroje (w grze zaimplementowano tryb fotograficzny).

DOAX3 oferuje dwa główne warianty rozgrywki. Pierwszy to Girl Mode, w którym przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad wybraną dziewczyną, a drugi Owner Mode, gdzie z kolei wchodzimy w buty właściciela wyspy. Co warto dodać, na PS4 dostępny jest tryb VR.

Edycja Scarlet oferuje dwie nowe postacie (czyli zamiast dziewięciu jest ich teraz jedenaście), zmiany w balansie rozgrywki (gromadzenie doświadczenia i pieniędzy jest łatwiejsze, a niektóre stroje można kupić za wirtualną walutę, a nie prawdziwe pieniądze) i implementację technologii HD Rumble (dotyczy wersji na Switcha).

Kilka miesięcy po premierze ‘standardowej’ edycji Scarlet ukazała się także wersja F2P.

Podobne gry