Super Robot Wars T (NS)

Super Robot Wars T (NS)

Super Robot Wars T
  • Wersja: Także na:
  • Producent: B.B. Studio
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 20.03.2019
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Super Robot Wars T to strategia turowa wyprodukowana przez B.B. Studio i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch (była to pierwsza część cyklu wydana na ten drugi sprzęt).

Super Robot Wars T to kolejna odsłona popularnej w Azji serii gier strategicznych, która ma charakter crossoveru. W produkcji B.B. Studio/Bandai Namco pojawiają się mianowicie mechy (wielkie roboty) oraz bohaterowie wielu znanych anime. W przypadku opisywanej tu gry są to między innymi różne serie Mobile Suit Gundam, Cowboy Bebop, Magic Knight Rayearth czy Expelled from Paradise. Bohaterowie znani z różnych anime wchodzą tu też z sobą w interakcje, a scenarzyści nie traktują materiałów źródłowych z namaszczeniem, często modyfikując pewne wątki.

Super Robot Wars T nie ma fabularnych związków z poprzednimi częściami cyklu. Akcja rozgrywa się w świecie, który przeżywa regres: projekty dalszego podboju kosmosu okazały się porażkami, coraz częściej dochodzi także do konfliktów zbrojnych oraz aktów terroru. Głównym bohaterem jest pilot testowy pracujący dla firmy VTX Union opracowującej mecha następnej generacji, Tyranado, który ma się stać podstawą armii Ziemskiej Federacji. Bierze on udział w rozmaitych misjach, w których pomaga zwalczać terrorystów i zagrożenia z kosmosu.

Sama rozgrywka nie uległa znaczącym zmianom względem poprzedników. System przypomina serię Fire Emblem autorstwa Intelligent Systems/Nintendo. Bitwy rozgrywają się na mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się my oraz jednostki naszego przeciwnika. Gdy znajdujemy się wystarczająco blisko, możemy zainicjować atak (lub może to zrobić nieprzyjaciel). Nowością jest system Supporter, dzięki któremu postacie niebiorące udziału w bitwach mogą nas wspierać różnymi umiejętnościami (te wymagają jednak posiadania odpowiedniej liczby punktów SP dzielonej przez wszystkich supporterów).

Gra, choć nie ukazała się oficjalnie na Zachodzie, dostępna była w angielskiej wersji językowej na rynku azjatyckim. 

Podobne gry