Bubsy: Paws on Fire! (NS)

Bubsy: Paws on Fire! (NS)

Bubsy: Paws on Fire!
  • Premiery
  • Świat: 29.08.2019
  • Europa: 29.08.2019
  • Polska: 29.08.2019
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Bubsy: Paws on Fire! to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Choice Provisions i wydana przez Accolade. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

W odróżnieniu od Bubsy: The Woolies Strike Back, który był tradycyjnym platformerem, Paws on Fire! to gra zręcznościowa w typie serii Runner, za którą zresztą odpowiadał ten sam developer, czyli Choice Provisions. Słowem, mamy tu do czynienia z grą, w której nasz podopieczny biegnie przed siebie automatycznie, a ingerencja z naszej strony sprowadza się głównie do skakania itd. Tutejsza fabuła ma charakter pretekstowy - oto niejaki Oinker P. Hamm chce schwytać każde zwierzę we wszechświecie, by umieścić je w swoim Amazootorium. Ryś Bubsy, czyli tutejszy główny bohater, ma zamiar uniknąć tego losu, toteż postanawia rzucić rękawicę antagoniście.

Założenia są proste - nasza postać biegnie przed siebie, a my musimy omijać pojawiające się na drodze przeszkody, skacząc, używając rusha (szybkie natarcie, dzięki któremu można wyeliminować przeciwników i utrzymać się chwilę w powietrzu) czy ślizgając się. Kontakt z przeszkodą kończy się koniecznością rozpoczynania planszy od początku/punktu kontrolnego. Do dyspozycji mamy cztery grywalne postacie. Oprócz Bubsy’ego jest to też Virgil, Arnold i Woolie. Bohaterowie różnią się umiejętnościami i żeby odblokować nowe levele, należy je przechodzić poszczególnymi postaciami. Najbardziej unikatowa jest Woolie, która porusza się przy pomocy UFO. Mamy wówczas większą swobodę ruchów i możemy strzelać.

Na każdej planszy znajdują się znajdźki (każda postać ma swoje), a ich gromadzenie pozwala odblokować dostęp do bonusowych plansz. Wszystkich jest tu łącznie ponad sto (choć większość z nich się powtarza ze względu na strukturę gry). Oprócz tego twórcy przygotowali też sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami graczy.

Podobne gry