Another Eden (Mobile)

Another Eden (Mobile)

Another Eden
  • Premiery
  • Świat: 12.04.2017
  • Europa: 2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Another Eden to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Wright Flyer Studios. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych (Android, iOS), później trafił też na konsolę Nintendo Switch.

Reżyserem i scenarzystą gry jest Masato Kato, który w przeszłości pracował nad scenariuszami takich gier jak Chrono Trigger czy Chrono Cross. Co warto w tym kontekście dodać, Kato przyznał, że w Another Eden wykorzystał pomysły i rozwiązania, które wykoncypował na użytek kolejnych części serii Chrono.

Fabuła koncentruje się na postaciach Aldo i jego siostry, Feene. Ta, jak się szybko okazuje, posiada moc, którą chce zdobyć król demonów i za jej pomocą ma on zamiar wytrzebić ludzkość. Aldo stara się obronić siostrę, lecz stoi na straconej pozycji. Dopiero w ostatniej chwili ratuje go zaburzenie w czasoprzestrzeni. Otwiera się portal, przez który przenosi się on osiemset lat w przyszłość. 

Another Eden to gra udostępniona w modelu F2P, lecz dodać należy, iż rozwiązania dlań charakterystyczne, jak mikrotransakcje, społecznościowe interakcje czy bonusy za regularne logowanie, są tutaj albo bardzo ograniczone (lub subtelne), albo nie ma ich w ogóle. Po japońskiej premierze była ona zresztą za to bardzo chwalona. 

Produkcja Wright Flyer Studios mocno przypomina konsolowe jRPG, choć dodać warto, że tutaj często mamy do czynienia z eksploracją w dwuwymiarowych lokacjach (trochę jak w Valkyrie Profile). Same walki są natomiast turowe: uczestniczą w nich cztery postacie, a komendy wybieramy z listy. 

Ważną rolę podczas rozgrywki pełnią tzw. Chronos Stones. Kamienie te możemy zdobyć lub kupić za prawdziwe pieniądze, a następnie użyć w specjalnej lokacji, by zdobyć przydatne przedmioty i postacie (swoją drogą warto wspomnieć, że w grze dołącza do nas postać żywo przypominająca Froga z CT).

Muzykę do Another Eden skomponowali Shunsuke Tsuchiya, Mariam Abounnasr oraz Yasunori Mitsuda. Ten ostatni współpracował z Kato przy serii Chrono. 

Podobne gry