7th Dragon 2020-II (PSP)

7th Dragon 2020-II (PSP)

7th Dragon 2020-II
  • Producent: Imageepoch
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 18.04.2013
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

7th Dragon 2020-II to japońska gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana przez studio Imageepoch i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable. Oficjalnie nie ukazał się on na Zachodzie, lecz istnieje jego fanowskie tłumaczenie na angielski.

7th Dragon 2020-II to bezpośrednia kontynuacja 7th Dragon 2020, które także ukazało się na PlayStation Portable. Akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach tam ukazanych, czyli w 2021 roku. Murakumo, organizacja, która werbuje szczególnie utalentowane jednostki do walki ze smokami, skupia się na odbudowie, a Unit 13, czyli drużyna gracza, zostaje wezwana do Tokyo Sky Tower, by uporać się z niedobitkami potworów. Wkrótce jednak sytuacja się komplikuje - na szczycie budynku otwiera się portal, przez który do naszego świata znowu przybywają smoki i znowu stanowią śmiertelne zagrożenie dla całej ludzkości. Nasza jednostka nie ma innego wyjścia, jak tylko wytrzebić przerośnięte gady. Gorzej, że tym razem kij w szprychy wkładać będą teoretyczni sojusznicy w postaci specjalnej jednostki SECT 11, która przybyła z Ameryki.

Rozgrywka nie uległa znaczącym zmianom względem poprzednika, więcej, 2020-II było nazywane niekiedy expansion packiem. W grze pojawia się niemało elementów z poprzedniej części, jak potwory czy lokacje. Główne założenie rozgrywki to eksploracja dungeonów. Starcia są losowe, ale o niebezpieczeństwie ich wystąpienia informuje specjalny wskaźnik znajdujący się w rogu ekranu. System walki jest turowy, a pożądane czynności wybieramy z listy komend. W grze pojawia się patent znany z pierwszej części, czyli Exhaust, który pozwala nam użyć swego rodzaju boosta podnoszącego potencjał bojowy postaci.

W 2020-II dostępne są wszystkie klasy postaci znane z poprzednika, jak Hacker czy Trickster, oraz dwie nowe: Idol i Lucier (przedstawiciele tej rasy pojawiali się w NDS-owym pierwowzorze). 

Co warto dodać na marginesie, w grze gościnnie występuje Hatsune Miku. Jeśli uratujemy ją w jednym queście, odblokujemy vocaloidowe aranżacje utworów ze ścieżki dźwiękowej.  

Podobne gry