7th Dragon (DS)

7th Dragon (DS)

7th Dragon
  • Wersja:
  • Producent: Imageepoch
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 05.03.2009
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

7th Dragon to japońska gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana przez studio Imageepoch i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo DS. Oficjalnie nie ukazał się on poza Japonią, lecz istnieje jego fanowskie tłumaczenie na angielski.

Reżyserem 7th Dragon był Kazuya Niinou, twórca serii Etrian Odyssey, a rolę producenta pełniła Rieko Kodama, która na koncie ma m.in. Phantasy Star i Skies of Arcadia. Podobnie jak w Etrian Odyssey założenia są proste. Akcja rozgrywa się w świecie o nazwie Eden, w którym smoki znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego. Owe gady kontrolują 80 proc. Eden, dlatego należy je zlikwidować. Jeśli nie, ludzkość sama zostanie przetrzebiona.

Początki rozgrywki także przypominają Etrian Odyssey. Zabawę rozpoczynamy od nazwania gildii i sformowania drużyny spośród przedstawicieli siedmiu profesji (do wyboru kobiety i mężczyźni). Wybór jest dość standardowy: wojownicy, magowie, rycerze, uzdrowiciele itd. Naszą bazą wypadową jest miasto, z którego wychodzimy na mapę świata, a z niej z kolei docieramy do dungeonów. Wydarzeń podczas eksploracji nie obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (jak w EO czy w wielu innych dungeon crawlerach), tylko standardowo z trzeciej, przez co 7th Dragon przypomina bardziej klasyczne jRPG. Inaczej wygląda to w przypadku walk. Te są turowe, a komendy wybieramy z listy. Na uwagę zasługuje kilka patentów. Pierwszy to system, który pozwala nam skorzystać ze swego rodzaju boostów, np. zwiększyć siłę lub ilość regenerowanych HP. Jedna postać może z nich skorzystać jednak tylko trzy razy, a potem musi zregenerować siły. Drugi to “synergia”. Jeśli dwie klasy użyją konkretnych umiejętności, przyniesie to specjalne korzyści. Jeszcze inny myk to możliwość zdobycia dodatkowych tur dzięki zdolnościom React. System rozwoju wygląda jak w EO - za punkty, które otrzymujemy wraz z kolejnymi levelami, odblokowujemy nowe skille. 

Podczas eksploracji natknąć się możemy na kwiaty o nazwie Furowaro (w oficjalnie zlokalizowanych kontynuacjach nazwano je Dragonsbane). Wdepnięcie w nie oznacza utratę 2 proc. HP i czasami jest niezbędne, by móc poczynić progres. W ten sposób pozbywamy się kwiatów, lecz najlepsze wyjście to zatłuczenie miejscowego smoka, co całkowicie uwalnia dane miejsce od Furowaro. Wszystkich smoków jest 666.

Podobne gry