SKLEP
Cyber Troopers Virtual On (remaster) (PS4)

Cyber Troopers Virtual On (remaster) (PS4)

Cyber Troopers Virtual On (remaster)
  • Producent: Sega
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 2019
  • Europa: 2019
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Akcja, Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Cyber Troopers Virtual On to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez firmę Sega. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i był remasterem gry, która pierwotnie ukazała się na konsoli Sega Saturn w 1996 roku.

Walki odbywają się z udziałem dwóch mechów, które nazywa się tutaj Virtuaroidami. Do dyspozycji mamy cały arsenał - broń palną, broń białą, bomby, granaty, specjalne techniki i inne. Podobnie jak w tradycyjnych bijatykach, naszym celem jest pokonanie przeciwnika w dwóch albo trzech rundach. Do wyboru jest osiem robotów oraz dziesięć trójwymiarowych aren, na których rozgrywają się potyczki. Każda posiada jakieś unikalne cechy i pułapki. Głównym trybem zabawy jest kampania poprzedzona treningiem.

Oprócz podstawowych umiejętności mechy potrafią na kilka sekund znacząco przyspieszyć, co przydaje się podczas unikania ataków przeciwnika albo po prostu pozwala szybciej przemieszczać się po mapie. Do dyspozycji mamy trzy bronie. Jedna to “prawa broń”, druga to “lewa broń”. Tą główną jest przeważnie prawa i najczęściej jest nią jakiś gnat. Lewa broń odgrywa rolę pomocniczej i zwykle są nią bomby lub generalnie coś, co wywołuje eksplozje. Potrafi ona wywołać falę uderzeniową, która jest w stanie zadać obrażenia przeciwnikowi. Trzecia broń, ostatnia, nosi nazwę środkowej (center weapon) i odpalamy ją po wciśnięciu jednocześnie przycisków odpowiedzialnych za lewą i prawą. CW to najpotężniejsze narzędzie zniszczenia jakie posiadamy, ale do jego użycia potrzebujemy energii, która może się szybko skończyć. Co warto dodać, właściwości sprzętu zmieniają się w zależności od sytuacji, np. strzelba może wystrzelić pojedynczy pocisk gdy stoimy, ale w biegu będzie to już cała seria.

Remaster poprawia jedną z największych wad konsolowej wersji Cyber Troopers Virtual On, czyli brak możliwości skorzystania z kontrolera posiadającego dwa joysticki. Produkcja Segi robi użytek nie tylko z tradycyjnych padów, ale też ze specjalnego kontrolera firmy Tanita, który powstał specjalnie z myślą A Certain Magical Virtual-On.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme