Lost Words: Beyond the Page (STADIA)

Lost Words: Beyond the Page (STADIA)

Lost Words: Beyond the Page
  • Premiery
  • Świat: 27.03.2020
  • Europa: 27.03.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Lost Words: Beyond the Page to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio Sketchbook Games i wydana przez Modus Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na platformie Google Stadia, a w późniejszym czasie trafił też na komputery oraz konsole PS4, Switch i Xbox One. Za fabułę odpowiadała pisarka Rhianna Pratchett.

Fabuła Lost Words: Beyond the Page rozgrywa się na dwóch poziomach. Z jednej strony mamy dziewczynkę Izzy, która próbuje sobie poradzić z chorobą babci, przez co ucieka w wykreowany przez siebie świat fantazji stworzony na potrzeby własnej powieści (Izzy marzy też bowiem o zostaniu w przyszłości pisarką). Z drugiej strony jest Grace, bohaterka opowieści napisanej przez Izzy zamieszkująca świat Estoria, na której barki spada ważkie i niebezpieczne zadanie odnalezienia smoka, który zniszczył jej wioskę, oraz magicznych świetlików pełniących ważną funkcję w jej rodzinnych stronach.

Z rozgrywką jest podobnie jak z fabułą. W jej trakcie przejmujemy kontrolę nad obiema bohaterkami. W przypadku Izzy przemierzamy kolejne stronice jej dziennika. Zabawa sprowadza się do tego, by dostawać się do kolejnych zdań opowiadających historię dziewczyny, co przeważnie związane jest z zaliczaniem nietrudnych sekcji zręcznościowych, a rzadziej z rozwiązywaniem prostych łamigłówek. Grace natomiast przemierza wspomnianą Estorię. Do standardowego platformówkowego repertuaru umiejętności dochodzi u niej korzystanie z magicznej księgi, której słowa potrafią wpływać na świat wokół. Dla przykładu słówko “break” jest w stanie zniszczyć przeszkodę blokującą przejście, z kolei “repair” naprawić zepsuty mosty.

Lost Words nie jest grą długą. Jej żywotność może jednak wydłużyć poszukiwanie znajdziek porozmieszczanych na planszach. 

Podobne gry