Vertical Drop Heroes HD (PS4)

Vertical Drop Heroes HD (PS4)

Vertical Drop Heroes HD
  • Premiery
  • Świat: 14.02.2017
  • Europa: 15.02.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji, Roguelike
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Vertical Drop Heroes HD to dwuwymiarowa gra action-RPG z elementami roguelike wyprodukowana przez Nerdook Productions i wydana przez Digerati Distribution. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation Vita i Nintendo Switch.

Fabuła gry jest bardzo prosta. Wcielamy się tu w bohatera, którego zadaniem jest przebić się przez tzw. Świątynię Wiedzy, a następnie znaleźć Święte Sanktuarium, które skrywa prawdę o sensie życia. Legendy mówią o śmiałku, który w końcu dokona tego czynu, lecz problem w tym, że każdy widzi się w tej roli, a to oznacza, że droga do celu usłana jest trupami nieszczęśników, którzy przeceniali swoje możliwości. 

Tytuł gry oddaje dość dobrze istotę rozgrywki. Nasza postać pokonuje tu kolejne wertykalne poziomy, próbując brnąć w coraz dalsze zakamarki podziemi i eliminując po drodze rozliczne przeszkadzajki. Albo ich nie eliminując, ponieważ gra premiuje też pacyfistyczne nastawienie - ograniczając się tylko do omijania przeciwników, otrzymujemy bowiem orby z doświadczeniem. 

Przeciwnicy są różni, choć umiejętności większości z nich sprowadzają się do chodzenia w prawo bądź w lewo. Czasami jest ich jednak bardzo dużo, zwłaszcza jeśli przypadkowo włączymy alarm, co sprawia, że stopień trudności dodatkowo rośnie. Po drodze możemy też zwerbować pomocników, choć najpierw musimy ich uwolnić z klatek, a to wymaga posiadania/znalezienia klucza. Towarzysze broni bywają różni. Jest to np. czarnoksiężnik i rycerz. Do tego dochodzą też proste opcjonalne questy polegające np. na odnalezieniu jakiegoś przedmiotu bądź zaciukaniu konkretnego potwora.

Stopień trudności nie jest niski, więc zdarza się nam często ginąć. Wówczas jesteśmy zmuszeni wrócić na początek i wybrać nową postać, choć zaznaczyć warto, że wykupione wcześniej upgrade’y pozostają do naszej dyspozycji, dzięki czemu kolejne ekspedycje są łatwiejsze.

W Vertical Drop Heroes HD grać możemy sami lub w co-opie z drugą osobą.

Podobne gry