Shadow Warrior Classic Complete
210V

Shadow Warrior Classic Complete

Shadow Warrior Classic Complete
 • Producent: 3D Realms
 • Wydawca: 3D Realms
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 15.11.2011
 • Europa: 15.11.2011
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Strzelanina FPP
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Shadow Warrior Classic Complete (znany także jako Shadow Warrior Complete) to pakiet strzelanin z perspektywy pierwszej osoby w skład które wchodzą odsłony wyprodukowane przez 3D Realms, Sunstorm Interactive oraz Level Infinity i wydana przez 3D Realms 15 listopada 2011 jedynie na GoG na PC z systemem Windows oraz Macintosh.

Produkcja jest pakietem strzelanin w skład którą wchodzą Shadow Warrior z 1997 oraz dwa dodatki - Twin Dragons z 1998 oraz Wanton of Destruction z 2005 roku. Producenci przy tych gier wyznawali tą samą filozofię, co podczas produkcji Duke Nukem 3D czy przez pewien czas Blood. Jest to zatem przedstawiciel gatunku FPS, gdzie akcja wyraźnie dominuje nad fabułą, a protagonista rzuca "one-linerami". Starano się przy tym wzbogacić formułę o nowe rozwiązania - w tym przypadku chodzi o rozwiązywanie zagadek logicznych. 3D Realms podczas tworzenia gry zdecydowało się obrać tematykę orientalną wymieszaną z elementami okultystycznymi oraz zaawansowaną technologią, co widać np. po przeciwnikach. Dzięki umiejscowieniu w stylistyce azjatyckiej deweloperzy mogli pozwolić sobie na humor odnoszący się także po części do stereotypowego przedstawienia tamtejszej kultury, jak chociażby kobiety wzorowane na podstawie anime.

W ramach fabuły Shadow Warrior opowiedziana jest historia byłego zabójcy z klanu Wojowników Cienia, a obecnie ochroniarza pracującego w Zilla Enterprise, Lo Wanga. Szef korporacji, Master Zilla, zdecydował się przy pomocy "piekielnych istot" podbić Japonię, jednak przed tym zamierza zabić Wanga, podejrzewając, że ten może mu przeszkodzić. Ochroniarz, po pokonaniu zasadzki, wyrusza w podróż celem powstrzymania swojego niedoszłego pracodawcy, by ten nie zdołał zawładnąć krajem.

W ramach pierwszego dodatku opowiedziana jest historia Lo Wang i jego brata bliźniaka Hung Lo. W dawnym czasie, ich matka ze względu na problemy, musiała oddać synów do adopcji. Pierwszy z nich trafił do kochającej rodziny, podczas gdy drugi z nich do złego władcy. W efekcie tego Hung wyrósł na zepsutego człowieka groźnego dla środowiska, tak więc jego bliźniak musi udać się do jego fortecy i się z nim zmierzyć.

W ramach drugiego dodatku nie zmieniono ogólnych założeń serii, czyli jest to strzelanina 2.5D na silniku Build, gdzie klimat, humor oraz walka dominują nad fabułą. Poza opowiedzianą w 12 epizodach nową historią - opowiadającą dalsze losy Lo Wanga i jego walki z Zilla Enterprise - dodano także nowe modele wrogów, trzy mapy do trybu Wang Bang i jeden do Capture the Flag.


Opis opracował: BZImienny
Video - Shadow Warrior Classic Complete

Podobne gry