Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition
697V

Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition

Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition
  • Producent: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 27.08.2020
  • Europa: 27.08.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-4

Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez firmę Square Enix. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Był to remaster gry, która pierwotnie ukazała się na konsoli Nintendo GameCube w 2003 roku.

Główne założenia nie uległy zmianie. Świat przedstawiony w role-playu Square Enix został przykryty tajemniczym i trującym gazem, zwanym "miasmą". Miasta chronione są od wpływu śmiercionośnego gazu poprzez kryształy, które generują barierę ochronną wokół osad. Niestety, ochrona trwa tylko przez rok. Po upływie dwunastu miesięcy śmiałkowie muszą wybrać się na ekspedycję w celu znalezienia nowych kryształów i właśnie przed takim zadaniem staje drużyna prowadzona przez gracza.

Final Fantasy: Crystal Chronicles wykorzystuje action-erpegową mechanikę zabawy. Gameplay podzielony jest na dwa główne segmenty: pierwszym jest eksploracja lokacji. Postacie gracza podróżują po mapie świata i po szczegółowo oddanych planszach, przedstawiających miasta czy lochy. Drugim segmentem jest walka. W trakcie starć nie dochodzi do przeniesienia zawodników na oddzielną arenę. Potyczki odbywają się w tej samej przestrzeni co normalna eksploracja. Batalie prowadzone są w czasie rzeczywistym i mają zręcznościowy charakter - ważny jest dobry refleks. Oprócz niego istotną rolę odgrywają wyuczone przez zawodników w drużynie umiejętności oraz posiadane statystyki. Podczas zmagań bardzo ważne jest, by pozostawać w niedalekiej odległości od kryształu, których chroni nas przed miasmą.

Gra pozwala nam stworzyć własną postać. Zadecydować możemy nie tylko o płci, ale też o rasie (świat Crystal Chronicles zamieszkują cztery; różnią się one umiejętnościami) i profesji. Ważnym elementem pierwowzoru był multiplayer, który korzystał z możliwości podłączenia Game Boy Advance. Remaster też oferuje multiplayer umożliwiający zabawę przez sieć z graczami z całego świata.

Video - Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition
Recenzje

Podobne gry