SKLEP
Tanglewood (PC)

Tanglewood (PC)

Tanglewood
  • Wersja:
  • Premiery
  • Świat: 14.08.2018
  • Europa: 14.08.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Tanglewood to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio Big Evil Corporation. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows, Linux oraz macOS.

Tanglewood to gra, której produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter. Co ciekawe, powstała ona pierwotnie z myślą o konsoli Sega Mega Drive/Genesis przy użyciu narzędzi z lat 90., a organizator zbiórki, czyli jednocześnie developer, wyprodukował carty, które działały na wspomnianej 16-bitowej konsoli. To zresztą nie wszystko. Posiadacze wersji na PC otrzymywali także ROM gry, który można było odpalić na emulatorze.

Fabuła w produkcji Big Evil Corporation nie jest szczególnie istotna. Głównym bohaterem jest Nomn, zwierzę przypominające małego liska, które pewnej nocy przypadkowo odłącza się od swoich bliskich. Nie mogąc udać się w żadne bezpieczne miejsce, nasz podopieczny musi podjąć próbę dotrwania do świtu i sprostania rozlicznym niebezpieczeństwom kryjącym się mrokach nocy.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Tanglewood to połączenie 16-bitowych platformerów i gier indie w rodzaju Limbo. O ile omijanie przeszkód stanowi tu ważną część zabawy, o tyle nie należy zapominać, że Nomn znajduje się w dolnych częściach miejscowego łańcucha pokarmowego, więc ma bardzo ograniczone możliwości samoobrony. Zmagania czworonożnego bohatera sprowadzają się często do główkowania i radzenia sobie z nieprzyjaciółmi sposobem, np. korzystania z pułapek.

W grze widać też pewne inspiracje serią Metroid. Na swojej drodze Nomn napotyka też okrągłe, puszyste stworzenia o nazwie Fuzzls. Jeśli pomoże on im wrócić do domu, zyska dodatkową umiejętność, jak możliwość szybowania czy jeżdżenia na grzbiecie większych zwierząt.

Twórcy przygotowali osiem rozdziałów liczących prawie trzydzieści leveli.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme