Atelier Rorona: The Alchemist of Arland DX (PS4)

Atelier Rorona: The Alchemist of Arland DX (PS4)

Atelier Rorona: The Alchemist of Arland DX
  • Wersja: Także na:
  • Producent: Gust
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 20.09.2018
  • Europa: 2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Atelier Rorona: The Alchemist of Arland DX to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Edycja DX to remaster Atelier Rorona Plus.

Założenia nie uległy zmianie. Edycja DX oferuje między innymi poprawioną oprawę audio-video oraz wszystkie dlc udostępnione po premierze gry.

Główną bohaterką produkcji Gust jest młoda dziewczyna, Rorolina Frixell, która para się alchemią. Na przestrzeni trzech lat ukazanych w grze będzie się ona zmagać z różnymi zadaniami, by utrzymać swoją pracownię i pozostać w królestwie Arland.

Główny wątek fabularny składa się z dwunastu zadań i na zrealizowanie każdego z nich mamy trzy miesiące. Jeśli nie podołamy, zostajemy zmuszeni zaczynać od ostatniego momentu, w którym zapisaliśmy stan gry. Narrację posuwają do przodu scenki dialogowe przywodzące na myśli “interaktywne nowele”, a wszystkich scenariuszy jest na tyle dużo, że nie da się ich ogarnąć zaliczając przygodę tylko raz.

Rozgrywkę w Atelier Rorona można podzielić na cztery części: eksplorację, walkę, alchemię i wspomniane powyżej sekcje fabularne, podczas których wchodzimy w interakcję z mieszkańcami Arland. Po tytułowej krainie poruszamy się wybierając lokacje ze statycznej mapy, a na miejscu jesteśmy w stanie zagadywać do innych, zbierać przedmioty albo brać udział w pojedynkach. Co warte podkreślenia, przeciwnicy są widoczni w trakcie naszych eskapad, więc w razie czego możemy łatwo uniknąć starcia.

Atelier Rorona oferuje dość tradycyjny, turowy system walki. Postacie mogą atakować fizycznie, używać przedmiotów lub odpalać specjalne umiejętności. O stanie zdrowia podopiecznych (i oponentów) informują punkty HP. Utrata wszystkich nie kończy jednak zmagań. Zamiast tego jesteśmy odesłani do miasta.

Wersja Plus, która ukazała się jakiś czas po premierze pierwowzoru, oprócz nowych epizodów fabularnych wprowadza też inne nowości. Wymienić tu można nowe postacie, lokacje, ciuchy, rozbudowany system alchemii pozwalający tworzyć różne cuda z posiadanych materiałów, nowe rozwiązania w systemie walki, ponad trzydzieści zakończeń i pomniejsze bonusy.

Podobne gry