Wreckfest (PS4)

Wreckfest (PS4)

Wreckfest
  • Producent: Bugbear
  • Wydawca: THQ Nordic
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 27.08.2019
  • Europa: 27.08.2019
  • Polska: 27.08.2019
  • Gatunek: Wyścigi

Ocena społeczności

8.44 głosów
-

Ocena PPE.pl

8.0 Czytaj recenzję

Wreckfest to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Bugbear, twórców serii FlatOut, i wydana przez THQ Nordic. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Wreckfest to duchowy spadkobierca serii FlatOut, za której stworzenie odpowiadał ten sam developer, czyli studio Bugbear. Gra oferuje podobne atrakcje, tj. wiernie oddaną fizykę, dopracowany model zniszczeń oraz efekciarskie kraksy z niekiedy wielkim rozmachem. Twórcy oddali do naszej dyspozycji dwadzieścia maszyn (nie są one jednak na licencji), w tym nawet kosiarki, przy których można grzebać, zmieniając ich wygląd lub wpływając na osiągi. Ważne jest zwłaszcza zadbanie o wytrzymałość pojazdów, choć tego typu usprawnienia zwiększają też ich ciężar, a to ma swoje konsekwencje dające o sobie znać w trakcie rywalizacji. Istotne jest więc znalezienie właściwej równowagi.

Najważniejszym wariantem rozgrywki jest w produkcji Bugbear tryb kariery. Nie odstaje on szczególnie od tego, co znać możemy z innych gier tego samego gatunku. Najpierw rozpoczynamy od mniej prestiżowych zawodów, ale osiągając dobre wyniki pniemy się po kolejnych szczebelkach wyścigowej hierarchii, odblokowujemy ulepszenia, bardziej konkurencyjne samochody itd. Dodać warto, że we Wreckfest startujemy nie tylko w tradycyjnych wyścigach, w których próbujemy dojechać do mety na jak najwyższej pozycji, ale też w demolce na arenach, gdzie wygrywa zawodnik z ostatnim sprawnym samochodem.

Oprócz kariery gra oferuje także możliwość grania przez sieć z innymi graczami oraz oficjalne wsparcie modów.

Co warto dodać, przed oficjalną premierą Wreckfest było przez cztery lata w programie wczesnego dostępu.

Podobne gry