Fate/Extella Link
724V

Fate/Extella Link

Fate/Extella Link
  • Premiery
  • Świat: 07.06.2018
  • Europa: 22.03.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1-8

Fate/Extella Link to gra akcji wyprodukowana przez Marvelous’ First Studio i wydana w Europie przez PQube. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Nintendo Switch.

Produkcja Marvelous’ First Studio to bezpośrednia kontynuacja Fate/Extella: The Umbral Star. Główny bohater/bohaterka (płeć możemy wybrać sami) żyje w spokoju w wirtualnym świecie o nazwie SE.RA.PH. u boku swoich “sług” (Servants), znanych z historii i legend wojowników oraz wojowniczek. Wkrótce jednak sprawy się komplikują. Altera zostaje porwana przez nowego antagonistę, a w SE.RA.PH. dochodzi do niepokojących incydentów.

Fate/Extella Link pod względem rozgrywki przypomina serię Dynasty Warriors autorstwa Omega Force/Koei Tecmo. Nasza postać, czyli Servant (na początku jest ich ograniczona liczba, lecz z czasem odblokowujemy następne), trafia na pole bitwy, na którym musi sobie radzić z przeważającymi siłami nieprzyjaciela, w tym też niekiedy z bossami. Standardowo dysponujemy atakiem słabszym i silniejszym, a każdy zaciukany wróg przyczyna się do nabicia wskaźnika “Moon Gauge”. Jeśli go wymaksujemy, będziemy mogli wejść w specjalny stan, podczas którego potencjał podopiecznego/podopiecznej znacząco rośnie. W nowym stanie nabijamy zaś wskaźnik Noble Phantasm, który umożliwia odpalenie specjalnego ataku. Co warto dodać, każda postać w grze posiada własny zestaw umiejętności.

Tutejsze przykładowe pole bitwy podzielone jest na sektory opanowane przez armię naszą lub naszego przeciwnika. Zasadniczo rzecz polega na tym, by prowadzić do zwycięstwa swoje wojska, przy czym w trakcie kampanii sytuacja często ulega zmianie, na co musimy reagować. Dla przykładu może się zdarzyć, że będziemy musieli kogoś ochronić przed atakami lub zaciukać grupę przeciwników zanim ci uciekną i wezwą posiłki. Pomiędzy bitwami trafiamy natomiast do bazy, gdzie mamy możliwość usprawnienia zdolności “sług”.

Oprócz trybu fabularnego, który jest nieliniowy i oferuje dodatkowo sporo pobocznej zawartości w postaci opcjonalnych zadań, Fate/Extella Link posiada też multiplayer, w którym rywalizują dwie drużyny liczące po cztery osoby każda. 

Podobne gry