Nelke to Densetsu no Renkinjutsushi Tachi: Aratana Daichi no Atelier (PS Vita)

Nelke to Densetsu no Renkinjutsushi Tachi: Aratana Daichi no Atelier (PS Vita)

Nelke & the Legendary Alchemists: Ateliers of the New World
  • Producent: Gust
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 31.01.2019
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Nelke and the Legendary Alchemists: Atelier of a New Land to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Nintendo Switch. Był on spin-offem serii Atelier.

Atelier of a New Land różni się w założeniach od głównych odsłon cyklu. Przede wszystkim główna bohaterka gry, Nelke Von Lestamm, nie para się alchemią w odróżnieniu od bohaterek poprzednich części serii Gust. Jest arystokratką, absolwentką czołowej akademii ze stolicy, która z alchemii rezygnuje, gdyż nie radzi sobie z nią zbyt dobrze. Zamiast tego zostaje wysłana na prowincję do mieściny o nazwie Westwald, którą mą administrować. To jednak tylko jedno z jej zadań. Drugie polega na odnalezieniu legendarnego drzewa Granzweit. Jego owoce posiadają bowiem dar spełniania życzeń.

Zarządzania miastem to tym razem nasze podstawowe zadanie. Przypomina ono uproszczoną grę strategiczną. Używając różnych surowców (odnajdujemy je sami lub pozyskujemy w mieście), rozwijamy Westwald: budujemy pracownie, sklepy, a także inne przydatne dla miejscowej społeczności obiekty. Następnie zaś przydzielamy mieszkańców, by się nimi zajmowali.

Rozgrywka podzielona jest na tury, a każda tura stawia przed nami jakieś inne wytyczne. Tura z kolei dzieli się na dwie części: święta (dni wolne) i zwykłe dni tygodnia. Podczas świąt gra Gust przypomina tradycyjnego jRPG-a. Nelke może odwiedzać mieszkańców Westwald, nawiązując z nimi relacje, oraz zapuszczać się w bardziej niebezpieczne regiony, by gromadzić materiały i walczyć z potworami (system walki jest przy tym dość standardowy; starcia są turowe, a towarzyszami głównej bohaterki kieruje sztuczna inteligencja). W zwykłe dni tygodnia zajmujemy się natomiast zarządzaniem miastem.

Co warto dodać, Atelier of a New Land jest spin-offem celebrującym historię całej serii, w związku z czym w grze pojawiają się gościnnie liczne postacie znane z poprzednich jej odsłon.

Podobne gry