Radio Hammer Station (PS Vita)

Radio Hammer Station (PS Vita)

Radio Hammer Station
  • Producent: Arc System Works
  • Wydawca: Arc System Works
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 12.07.2018
  • Europa: 12.07.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Muzyczna
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Radio Hammer Station to gra muzyczna (rytmiczna) wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Arc System Works. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Nintendo Switch. Był on drugą edycją Radio Hammer z 3DS-a, wzbogaconą o nową zawartość.

Założenia nie uległy zmianie względem pierwowzoru. Akcja gry rozgrywa się w mieście, w którym o porządek na ulicach dba tytułowa rozgłośnia radiowa. Do wyboru mamy kilka postaci, dj-ów pracujących w Radio Hammer (choć nie wszyscy są dostępni na starcie), którzy dzięki swoim wielkim młotom sprawiedliwości eliminują sprawiających trudności zakapiorów.

Niezależnie jednak od tego, kogo wybierzemy, rozgrywka wygląda tak samo, choć dodać warto, że w nowej edycji Radio Hammer pojawiła się nowa postać - znana z bijatyki Chaos Code Celia. Rzecz polega na eliminowaniu wszelkiej maści elementu, przy czym są to nie tylko zwykłe zakapiory, ale też zombie, kosmici i inne cudaki. Przeciwnicy poruszają się po dwóch ścieżkach/liniach, a my musimy wcisnąć stosowny przycisk w odpowiednim czasie - inny w przypadku górnej ścieżki, inny w przypadku dolnej.

Poza tym dochodzą też inne patenty urozmaicające zabawę. Po pierwsze, zdarzyć się może, że po lewej stronie ekranu pojawi się prezent lub bomba. Jeżeli chcemy przygarnąć przedmiot, wciskamy stosowny przycisk. Po drugie, rozgrywce towarzyszą dwa wskaźniki. Pierwszy to energia, która spada ilekroć popełnimy jakiś błąd. Drugi, jeśli zdołamy go nabić, pozwala naszej postaci wejść w stan Fever, w którym każdy atak wymierzony bandziorom oceniany jest na “Perfect”. Pod koniec planszy jesteśmy oceniani.

Głównym wariantem rozgrywki jest tryb fabularny, w którym możemy się ograniczyć do zwykłego przechodzenia plansz, a możemy też spróbować zdobyć gwiazdki (po trzy na level) wymagające większego wysiłku i umiejętności. Do tego dochodzi też Track Play, czyli możliwość ogrywania ulubionych utworów, Random Play, ogrywanie utworów losowo wybieranych przez grę, czy Juke Box, który pozwala bezstresowo odsłuchiwać ścieżkę dźwiękową.

Co warto dodać, liczba utworów muzycznych w Radio Hammer Station jest około dwa razy większa niż w oryginale.

Podobne gry