20XX (PC)

20XX (PC)

20XX
  • Premiery
  • Świat: 16.08.2017
  • Europa: 16.08.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Platformowa
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

8.0 Czytaj recenzję

20XX to dwuwymiarowy platformer z elementami roguelike wyprodukowana i wydana przez studio Batterystaple Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a w późniejszym czasie trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja studia Batterystaple Games garściami czerpie z serii Mega Man X i podobnych gier (jak Azure Striker Gunvolt). 20XX nie stawia nacisku na opowiadanie szczególnie wciągającej historii. Dwóch rywalizujących ze sobą naukowców, czyli doktor Sharp i doktor Flat, stworzyło po jednym robocie, który -- tak w skrócie -- ma zniszczyć inne roboty. Jest to Nina i Ace. Roboty te są grywalne i różnią się umiejętnościami. Nina potrafi atakować z większych odległości i jest wolniejsza, Ace natomiast specjalizuje się w walce wręcz i jest szybszy. Podczas rozgrywki możemy gromadzić także dopałki różnego rodzaju, które modyfikują działanie broni postaci.

Grę, podobnie jak serię Mega Man, wyróżnia wysoki stopień trudności, przy czym nadmienić warto, że w odróżnieniu od cyklu Capcomu tutaj poziomy nie są projektowane przez developerów, tylko generowane proceduralnie, co dodatkowo jeszcze podnosi poprzeczkę, ponieważ przez losowy układ pomieszczeń i przeszkadzajek utrudnione jest systematyczne szlifowanie umiejętności. Na końcu levelu czeka na nas walka z bossem, po której możemy zadecydować, czy chcemy jego boss, więcej energii a może kasy. W 20XX są dwie waluty. Są to śrubki pozwalające regenerować zdrowie lub kupować przedmioty oraz chipy służące do upgrade’owania zdolności bohaterów.

Oprócz singla gra oferuje także multiplayer dla dwóch osób oraz specjalne wyzwania udostępniane regularnie przez sieć.

Wersja na konsole udostępniona była wraz z rozszerzeniem umożliwiającym wybór trzeciej grywalnej postaci. Był nią wywijający biczem Hawk.

Podobne gry