Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX (NS)

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX (NS)

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX
  • Producent: Inti Creates
  • Wydawca: Inti Creates
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 26.09.2019
  • Europa: 26.09.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez japońskie studio Inti Creates. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Był on spin-offem serii Azure Striker Gunvolt.

Produkcja Inti Creates przedstawia inny wycinek świata przedstawionego w dwóch poprzednich częściach Azure Striker Gunvolt. Akcja rozgrywa się w dalszej przyszłości. Adepci, czyli ludzie posiadający zdolności manipulowania energią wokół nich, stali się dominującym gatunkiem na Ziemi. Zwykli ludzie pozbawieni tych cech, zwani Minos, są ścigani przez organizację Sumeragi, która chce ich zlikwidować, by przyspieszyć ewolucję człowieka. Nie wszyscy jednak godzą się z tym stanem rzeczy. Z odsieczą Minosom przychodzi tytułowy mściciel - Copen, który znany jest z poprzednich odsłon Gunvolta. Pomocną dłoń oferuje mu zaś Kohaku, dziewczyna, która jest utalentowanym mechanikiem.

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzedników. Słowem, mamy tu do czynienia z dwuwymiarową grą akcji. Standardowo nasz podopieczny, czyli wspomniany Copen, korzysta z blasterka, ale niezwykle ważny jest też jego dash, dzięki któremu jest w stanie odbijać się od ścian i zadawać obrażenia przeciwnikom. W ten sposób zdobywamy kudosy, którymi następnie można zaatakować zakapiorów. Oprócz tego Copenowi w jego zmaganiach pomaga robot o imieniu Lola. Po zdobyciu 1000 kudosów może ona wejść w stan określany jako “Idol Mode”, a także w niektórych sytuacjach wskrzesić pokonanego Copena. Wraz z postępami zyskuje ona też zdolności uziemionych bossów (jak w Mega Manie).

W grze zaimplementowano system rozwoju. Jeśli posiadamy odpowiednią liczbę kredytów, możemy kupić nowe części, podnosząc tym samym potencjał bojowy Copena (można go też zmniejszyć, jeżeli chcemy większego wyzwania). Nowością jest to, że zakupy da się wykonać w trakcie misji. Co więcej, nie potrzebujemy już materiałów (wystarczy tylko waluta).

Podobne gry