Dark Devotion
476V

Dark Devotion

Dark Devotion
  • Premiery
  • Świat: 25.04.2019
  • Europa: 25.04.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Dark Devotion to dwuwymiarowa gra action-RPG wyprodukowana przez studio Hibernian Workshop i wydana przez The Arcade Crew. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach.

Akcja Dark Devotion rozgrywa się w świecie inspirowanym gatunkiem dark fantasy. Gra pozwala nam się wcielić w młodą kobietę, członkinię tajemniczego zakonu templariuszy, który posiada mnóstwo mrocznych tajemnic. Jedna z nich ma związek z pradawną świątynią, w której koniec końców musi się zjawić każdy członek zakonu. W jakim celu? Jaką funkcję pełni owa świątynia? Na te pytanie odpowiedź spróbuje znaleźć nasza podopieczna.

Pod względem rozgrywki produkcja Hibernian Workshop przywodzi na myśl serię Castlevania, choć nie ulega też wątpliwości, że gra czerpie sporo z serii Souls: estetyka, minimalistyczna narracja nakreślająca tylko pewne ramy poczynań bohaterki oraz stosunkowo wysoki stopień trudności. System walki jest zręcznościowy, a w trakcie starć musimy zważać na staminę, która reguluje to, ile ataków możemy wyprowadzić. Do dyspozycji mamy wiele rodzajów uzbrojenia (poszczególne typy broni mają swoje plusy i minusy), pancerzy, amuletów i przedmiotów. Wyposażenie może nakładać na naszą postać przydatne buffy, ale może być też przeklęte, utrudniając nam zmagania.

Na uwagę zasługuje wskaźnik “wiary” (Faith) i doświadczenie. “Wiara” pełni funkcję many, pozwalając nam rzucać zaklęcia, ale można z niej korzystać również przy specjalnych posągach, co otwiera drzwi, zdejmuje negatywne statusy, nakłada buffy itd. Doświadczenie natomiast rozwija naszą postać. W odróżnieniu od serii Souls tutaj nie tracimy go w razie przegranej.

Wzorem gier From Software eksplorując kolejne pomieszczenia znajdujemy notatki i dokumenty. Rzucają one nie tylko więcej światła na główny wątek, ale też oferują wskazówki na temat np. ukrytych pomieszczeń. Dungeon, w którym toczy się akcja, składa się łącznie z czterech stref różniących się motywami. 

Podobne gry