Game Tengoku: CruisinMix
260V

Game Tengoku: CruisinMix

Game Tengoku: CruisinMix
  • Premiery
  • Świat: 29.11.2017
  • Europa: 29.11.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Game Tengoku: CruisinMix to scrollowana strzelanka (shmup) wyprodukowana przez studio City Connection i wydana przez Degica. Tytuł ukazał się na komputerach i PlayStation 4. CruisinMix to remake gry, która pierwotnie ukazała się w latach 90. na automatach i konsoli Sega Saturn.

Game Tengoku: CruisinMix to scrollowana strzelanka, która w odróżnieniu od wielu innych przedstawicieli gatunku nie wysyła nas w kosmos, by tam w pojedynkę toczyć boje z przeważającymi siłami wroga. Zamiast tego gra (za której pierwowzór odpowiadało Jaleco Entertainment) stanowi swego rodzaju hołd złożony branży elektronicznej rozrywki - hołd złożony jednak ze sporym przymrużeniem oka. Fabuła opowiada o intrydze niejakiego Yamady, samozwańczego geniusza, który postanawia przejąć kontrolę nad światem gier video. Pech chce, że za pierwszy cel obiera salon gier You&Me Kamiyoga, gdzie dorabia Yui Ito, która postanawia powstrzymać zapędy Yamady. W tym celu hakuje ona automaty i przywołuje głównych bohaterów, którzy stają do boju z zastępami nieprzyjaciela.

Sama rozgrywka nie odbiega już specjalnie od innych shmupów. Do wyboru mamy kilka postaci i statków różniących się podstawową bronią. Do tego dochodzą także bomby oczyszczające ekran z nieprzyjaciół, co przydaje się zwłaszcza w gorących sytuacjach (dysponujemy jednak ich ograniczoną liczbą). Do wyboru mamy dwa główne warianty rozgrywki. Pierwszy to Classic, czyli ‘kampania’ z pierwowzoru licząca sześć plansz. Drugi to natomiast Arrange, gdzie na przejście czeka osiem leveli, a oprócz tego dodano również opening, ending i voice-acting. W obu przypadkach Game Tengoku zawiera sporo nawiązań do innych gier video.

Gra posiada multiplayer dla dwóch osób (kooperacja), a także tryb Time Attack i sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami graczy z całego świata. Po premierze udostępniano też do niej dlc.

Podobne gry