Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! Kono Yokubukai Game ni Shinpan o (PS Vita)

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! Kono Yokubukai Game ni Shinpan o (PS Vita)

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! Kono Yokubukai Game ni Shinpan o
  • Producent: 5pb.
  • Wydawca: 5pb.
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 07.09.2017
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Powieść graficzna
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! Kono Yokubukai Game ni Shinpan o to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez 5pb. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Powstał na podstawie popularnego anime, które z kolei powstał na podstawie opowiadań autorstwa Akatsukiego Natsume.

Głównym bohaterem gry, podobnie jak w przypadku anime, jest Kazuma Sato, nastoletni odludek, który umiera w żenujących okolicznościach i za sprawą bogini o imieniu Aqua trafia on do fantastycznego alternatywnego świata posiadającego cechy gier MMORPG. Fabuła jednak różni się od tego, co fani mogli znać z serialu animowanego. Kazuma zdobywa magiczny pierścień posiadający magiczne właściwości - jest on bowiem w stanie skraść bieliznę innych osób. Następnego dnia protagonista odkrywa dużą ilość majtek nieznanego pochodzenia. Zaniepokojony tym incydentem zwraca się o radę do Vanira. Jak się okazuje, pierścień obłożony jest klątwą i nie można go tak po prostu zdjąć. Aby uratować się z opresji, Kazuma musi uzbierać dużą sumę pieniędzy, która pozwoli pozbyć się felernego przedmiotu i klątwy, a przy okazji zwrócić bieliznę prawowitym właścicielkom. Czas odgrywa tu pewną rolę, bowiem wraz z jego upływem moc pierścienia staje się coraz potężniejsza.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, mamy tu do czynienia z przygodówką posiadającą jednak sporo cech powieści graficznej. Tym samym przez większą część czasu śledzimy rozgrywające się na ekranie sceny, czytamy dialogi i wybieramy odpowiedzi, gdy taka możliwość się pojawia. Bynajmniej nie jest to jednak wszystko. Ważnym elementem całości jest proces zwracania majtek ich właścicielkom. Przypomina to trochę batalie na sali sądowej z serii Ace Attorney. Tutaj również musimy korzystać ze zdobytych informacji i wykorzystać swoje zdolności dedukcji.

Co warto dodać, do pierwszego nakładu gry dodawana była za darmo minigierka Attack of the Destroyer, która pod względem rozgrywki przypominała klasyczne dwuwymiarowe scrollowane strzelanki (shmupy).

Podobne gry