West of Loathing
408V

West of Loathing

West of Loathing
  • Premiery
  • Świat: 10.08.2017
  • Europa: 10.08.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

West of Loathing to gra RPG, której akcja rozgrywa się w świecie stylizowanym na Dziki Zachód. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadało niezależne studio Asymmetric Publications.

Akcja gry rozgrywa się w fantastycznej krainie stylizowanej na amerykański Dziki Zachód, która jest częścią uniwersum innej produkcji studia Asymmetric Publications, czyli Kingdom of Loathing. Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca minimalistyczny (a w zasadzie wręcz abnegacki) styl graficzny: czarno-biała kolorystyka i postacie zbudowane z prostych kresek, przypominające rysunki z zeszytów szkolnych. Głównym bohaterem jest kowboj, który dość ma już nudnej egzystencji na farmie. Aby odmienić swój los, postanawia on wyruszyć do miasta Frisco, gdzie -- jak ma nadzieję -- czeka nań sława i bogactwo.

Przemierzając świat West of Loathing spotykamy różne mniej lub bardziej barwne postacie, które dostarczają użytecznych informacji lub oferują questy do wykonania. W trakcie zmagań odwiedzamy rozmaite lokacje, jednak zauważyć warto, że podróż między nimi odbywa się automatycznie (może ona zostać przerwana walką, próbą wykopana skarbu, jeśli posiadamy łopatę, lub odnalezieniem jakiegoś przedmiotu).

Starcia w produkcji Asymmetric są zasadniczo turowe, lecz niektóre przedmioty i umiejętności pozwalają nam wykonać więcej czynności podczas trwania tury. Do dyspozycji mamy trzy specjalizacje. Są to Snake Oiler, którego specjalnością jest sztuka prowadzenia konwersacji, radzący sobie z łamigłówkami Beanslinger (zagadki także stanowią ważny element rozgrywki) oraz umożliwiający rozwijanie potencjału bojowego Cow Puncher. Nowe umiejętności pozyskujemy czytając porozmieszczane w różnych zakątkach świata książki. Do tego dochodzi także możliwość kustomizowania wyglądu/zdolności bohatera za pomocą wyposażenia.

Podobne gry