MotoGP 18
1308V

MotoGP 18

MotoGP 18
  • Producent: Milestone
  • Wydawca: Milestone
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 07.06.2018
  • Europa: 07.06.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • od lat 3

MotoGP 18 to gra traktująca o wyścigach motocyklowych wyprodukowana i wydana przez włoskie studio Milestone. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

MotoGP 18 to kolejna odsłona serii Milestone traktującej o najbardziej prestiżowej klasie wyścigów motocyklowych. Nowa edycja doczekała się rzecz jasna szeregu usprawnień i nowych patentów nieobecnych w poprzednich częściach cyklu. Wymienić w tym kontekście można usprawnioną sztuczną inteligencję, poprawioną oprawę graficzną, lepszą fizykę (a co z tym idzie bardziej realistyczny model jazdy), nowy model zniszczeń, a także nowe wskaźniki dotyczące temperatury i zużycia opon, na które musimy mieć wzgląd podczas rywalizacji. Oprócz tego produkcja Milestone posiada licencję, dzięki której uraczymy w grze wszystkie motocykle/zespoły, zawodników i tory (tych jest dziewiętnaście), na których odbywały się wyścigi w sezonie 2018.

Głównym wariantem rozgrywki, podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednich edycji, jest tryb kariery. Rozpoczynamy w nim nie od klasy MotoGP, ale od niższych klas (jak RedBull MotoGP Rookie Cup), stopniowo pnąc się po kolejnych szczeblach wyścigowej hierarchii (po drodze musimy zaś zrealizować wytyczne zespołu, od czego zależy nasza reputacja). Na uwagę zasługują opcje ustawień pozwalające grzebać w bebechach maszyny.

Istnieje także druga wariacja Kariery - czyli Managerial. W nim także zaczynamy niemalże od zera, ale, jak sugeruje nazwa, koncentrujemy się nie tylko na ściganiu, ale także na innych kwestiach, jak organizowanie zespołu, zatrudnianie nowych zawodników, podpisywanie kontraktów ze sponsorami etc. Po drodze zarabiamy też oczywiście pieniądze, które pozwalają realizować te zadania.

Poza trybem kariery dostępny jest też multiplayer oraz sieciowe rankingi z najlepszymi czasami graczy z całego świata. Multi pozwala rozgrywać nie tylko pojedyncze wyścigi, ale też całe mistrzostwa.

Wspomnieć także warto o identyfikatorze MotoGP ID, pod którym gromadzone są dane o naszych postępach, a także o trybie obserwatora, w którym zaimplementowano zupełnie nowe kamery.

Gra działa w 60 klatkach na sekundę.

Podobne gry