Tear: Owari to Hajimari no Shizuku
201V

Tear: Owari to Hajimari no Shizuku

Tear: Owari to Hajimari no Shizuku
  • Premiery
  • Świat: 05.10.2017
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Wirtualna rzeczywistość
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Tear: Owari to Hajimari no Shizuku to gra przygodowa wyprodukowana przez Rockin Heart Games (była to pierwsza gra tego studia). Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i korzystał z gogli wirtualnej rzeczywistości.

Produkcja Rockin Heart Games bierze na blat najróżniejsze wątki, które generalnie rzecz biorąc spaja tematyka paranormalna.  Nie brakuje tu seryjnych porwań, duchów, UFO, science fiction, wojny szpiegów, ściśle tajne spraw wojskowych, a nawet wątków poświęconych trzeciej tajemnicy fatimskiej. Całość zaś kręci się wokół tajemniczego urządzenia zwanego Tear, które skonstruowano za pomocą technologii nieznanych współczesnej cywilizacji. Pozwala ono między innymi na przeskakiwanie między rzeczywistością a alternatywnymi wymiarami. Zostaje ono przypadkowo znalezione przez głównego bohatera Syo i jego znajomą Nanami, którzy od tego momentu biorą udział w różnych dziwnych wydarzeniach.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Tear: Owari to Hajimari no Shizuku posiada sporo cech powieści graficznej, gdzie nasze zadanie sprowadza się przede wszystkim do czytania tekstu i oglądania scen. Ingerencja sprowadza się przeważnie do wyboru odpowiedzi, gdy sytuacja tego wymaga. Gra posiada nieliniową strukturę i w zależności od podejmowanych przez nas decyzji fabuła rozwija się inaczej. Niewłaściwe wybory mogą jednak sprawić, że nie dojdziemy do sedna sprawy. Poza tym możemy też przetrząsać odwiedzane pomieszczenia w poszukiwaniu użytecznych przedmiotów i eksplorować wirtualną/alternatywną rzeczywistość.

Gra korzysta z funkcji gogli wirtualnej rzeczywistości, choć ich posiadanie nie jest wymagane.

Co warto dodać, postacie stworzono przy użyciu technologii Live2D.

Podobne gry