Kyn
527V

Kyn

Kyn
  • Premiery
  • Świat: 28.07.2015
  • Europa: 28.07.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Kyn to gra action-RPG z elementami strategii wyprodukowana przez niezależne studio Tangrin Entertainment i wydana przez Versus Evil. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na PlayStation 4.

Historia przedstawiona w Kyn koncentruje się na dwóch osobach, Bramie i Alriku, którzy właśnie zakończyli długi i ciężki trening mający z nich uczynić wojowników Magni, czyli z grubsza rzecz biorąc, wojowników potrafiących się też posługiwać zaklęciami. Po opuszczeniu miejsca, w którym szlifowali oni swoje umiejętności, wracają do swojego rodzinnego miasta Vinborg, gdzie czeka na nich jednak nieprzyjemna niespodzianka. Z bliżej nieznanego powodu zostaje ono bowiem zaatakowane przez ludzi z Aeshir, normalnie pokojowo nastawionych, a teraz z jakiegoś powodu żądnych krwi.

Rozgrywka w pierwszej kolejności przywodzi na myśl bardziej popularne gry hack'n'slash, choć w rzeczywistości twórcy zaimplementowali tu patenty wyróżniające ich grę z tłumu konkurencji. System walki jest wprawdzie bardziej zręcznościowy, ale w trakcie starć możemy zrobić pauzę i podjąć decyzję, jakie kroki podjąć, by uporać się z przeciwnikiem. Warto na przykład robić użytek z otoczenia i zastawiać pułapki. Podczas przygody do naszej dyspozycji oddanych zostaje sześć grywalnych postaci. Ich zdolności można rozwijać w trzech dziedzinach: mind, body i control. Do tego dochodzi też rozbudowany system craftingu. Nasi podopieczni zdobywają setki przedmiotów, które można wykorzystać do modyfikowania ekwipunku (broni i pancerzy).

Gra nie posiada otwartej struktury jak wiele innych RPG-ów. Każdy 'rozdział' historii zabiera nas do nowej miejscówki. Co warto dodać, tracimy też wcześniej dokonane upgrade'y.

Podobne gry