RWBY: Grimm Eclipse
737V

RWBY: Grimm Eclipse

RWBY: Grimm Eclipse
 • Wydawca: Rooster Teeth Games
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 05.07.2016
 • Europa: 05.07.2016
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Akcja, Slasher
 • Liczba graczy: 1-4
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • Dystrybucja cyfrowa: Tak

RWBY: Grimm Eclipse to gra z gatunku hack'n'slash, bazująca na znanym serialu animowanym o tym samym tytule. Została ona wydana przez studio Rooster Teeth (twórcy materiału źródłowego) na komputery osobiste (rok 2016), oraz na konsole PlayStation 4 i Xbox One (rok 2017).

Akcja gry umiejscowiona jest pomiędzy wydarzeniami z drugiego i trzeciego sezonu serialu animowanego. Drużyna RWBY (Ruby Rose, Weiss Schnee, Blake Belladonna, Yang Xiao Long) zostaje wysłana do Emerald Forest, gdzie wykryto problemy z bezpieczeństwem sieci. Na miejscu bohaterki odkrywają, że ów sieć została przeprogramowana przez nieznaną organizację. Znajdują tam również klatki do łapania Grimm (demony zamieszkujące krainę Remnant), które należą do nieistniejącego już Merlot Industries. Zadaniem dziewczyn jest rozwiązanie tejże tajemnicy.

Rozgrywka polega głównie na samotnym bądź też zespołowym pokonywaniu dużej ilości przeciwników za pomocą ciosów na bliski/daleki dystans oraz ataków specjalnych, odpalanych po naładowaniu paska Ultimate. Za stan życia odpowiada pasek Aura, który uzupełnia się gdy nie jesteśmy atakowani przez pewien okres czasu. Poprzez ubijanie demonów, wskrzeszanie poległych towarzyszek czy znajdywanie artefaktów (porozrzucanych po różnych miejscach w grze), zdobywamy punkty doświadczenia, które można wykorzystać do nabycia nowych umiejętności dla naszych bohaterek, których style walki bardzo się od siebie różnią (np. Ruby podczas potyczek wykorzystuje kosę, a Yang rękawice).

Poza trybem fabularnym, do dyspozycji jest również tryb Horde, polegający na obronie posterunków przed armiami różnych odmian Grimm. Po każdej fali otrzymuje się specjalną walutę, dzięki której można nabyć działka wspierające nas podczas walk.

Oprawa audio-wizualna w RWBY: Grimm Eclipse prezentuje się całkiem nieźle - tła, muzyka, modele postaci, ich animacje oraz voice-acting wiernie nawiązują do materiału źródłowego. Gra doczekała się z czasem DLC zwanego Team JNPR Bundle, który zawierał czterech dodatkowych bohaterów - Jaune Arc, Nora Valkyrie, Pyrrha Nikos oraz Lie Ren. Podobnie jak w przypadku bohaterek z podstawki, każda postać ma swój unikalny styl walki.

Jako ciekawostkę można przyznać fakt, że pierwotnie RWBY: Grimm Eclipse miało być fanowską produkcją stworzoną przez Jordana Scotta, jednakże studio Rooster Teeth nawiązało współpracę z niezależnym deweloperem, przez co projekt przekształcił się w oficjalną grę.

Podobne gry