Blackhole
402V

Blackhole

Blackhole
  • Premiery
  • Świat: 27.02.2015
  • Europa: 27.02.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • wulgarny język

Blackhole to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez niezależną czeską ekipę FiolaSoft Studio i wydana przez 1C Company. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4 i Xbox One jako Blackhole: Complete Edition.

Akcja gry rozgrywa się w dalszej przyszłości, w XXII wieku. Ziemi zaczynają zagrażać czarne dziury, dlatego zorganizowana zostaje misja, która ma zaradzić problemowi. Początkowo idzie dobrze, ale koniec końców sprawy zaczynają się komplikować i statek, którym podróżuje załoga, zostaje przez czarną dziurę wchłonięty. Głównym bohaterem jest tu niepozorny i bezimienny „gość od kawy” (coffee guy), na którego wątłe barki spada zadanie uratowania misji, a pomaga mu w tym zbożnym dziele sztuczna inteligencja z PDA. W tym celu musi on znaleźć nanoboty zwane „selfburns”, które pozwolą zreperować statek kosmiczny i bezpiecznie uciec.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Blackhole to dwuwymiarowa gra zręcznościowa. Nasz podopieczny przeczesuje tu kolejne poziomy w poszukiwaniu wspomnianych nanobotów i omija rozliczne przeszkody. Aby przejść do kolejnej planszy, wystarczy jeden nanobot, choć zaznaczyć warto, że potrzebujemy ich określonej liczby, aby otworzyć bramy na 'mapie świata' (ogólnie więc przypomina to gry z serii Super Mario i tamtejsze kolekcjonowanie gwiazdek). Do zaliczonych wcześniej leveli można wracać.

Na przejście czeka tu w sumie sześć różnych tematycznie światów, jak jaskinie, dżungle czy pustynie. Każdy z nich wprowadza też jakiś unikatowy gameplayowy myk urozmaicający nasze zmagania, np. w dżungli znajdziemy trampoliny a na pustyni dające się przesuwać skrzynie. Zasadniczo zaś główny bohater potrafi skakać i obracać świat wokół, co otwiera mu nowe możliwości, jeśli chodzi o eksplorację otoczenia.

Podobne gry