SKLEP
Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1 Plus
612V

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1 Plus

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1 Plus
  • Producent: Felistella
  • Wydawca: Idea Factory
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 31.05.2018
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1 Plus to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Felistella i wydana przez Idea Factory. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Re;Birth 1 Plus to usprawniona wersja remake’u pierwszej części Hyperdimension Neptunia.

Re;Birth 1 Plus to usprawniona wersja remake’u pierwszej części serii Hyperdimension Neptunia, który ukazał się pierwotnie na PlayStation Vita i PC (oryginał z kolei wydano na PS3). Główne założenia nie uległy zmianie. Akcja toczy się w świecie Gamindustri, który składa się z czterech regionów, a każdym z nich zarządza bogini będąca personifikacją firmy bądź konsoli obecnej na rynku. Są to Planeptune (Sega), LaStation (PlayStation 3), Lowee (Wii) oraz Leanbox (Xbox 360). Pomiędzy tymi frakcjami toczą się “Konsolowe Wojny”. Główną bohaterką produkcji jest Neptune, która w wyniku pewnych wydarzeń doznaje amnezji, a niedługo potem wplątuje się w intrygę której następstwa mogą wpłynąć na losy całego świata.

W kwestii rozgrywki gra łączy cechy japońskiego RPG-a i interaktywnej noweli. Neptune wraz z towarzyszami podróżuje po Gamindustri (nowością względem pierwowzoru jest wprowadzenie mapy świata), eksploruje dungeony i kładzie pokotem rzesze przeciwników. W grze zaimplementowano całkowicie zmodyfikowany system walki znany z późniejszych części serii Hyperdimension Neptunia. Teraz bowiem nasi podopieczni nie stoją w rządku czekając na swoją kolejkę, ale mogą swobodnie poruszać się po polu bitwy. Powraca wiele umiejętności i opcji z części pierwszej, a także zupełnie nowe patenty jak EXE Drive, specjalny wskaźnik dający możliwość odpalenia specjalnego, potężnego ataku na zakończenie combosa. Poza pojedynkami możemy zbierać plany, które oferują sposobność stworzenia lepszego ekwipunku, przedmiotów, a nawet odblokowania dodatkowych dungeonów (w Re;Birth 1 pojawiają się lokacje nieobecne w pierwszej części) przydających się zwłaszcza do pakowania podopiecznych.

Podobne gry