Happy Birthdays
477V

Happy Birthdays

Happy Birthdays
  • Producent: Toybox
  • Wydawca: NIS America
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 29.03.2018
  • Europa: 08.06.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Inna, Strategiczna
  • Liczba graczy: 1

Happy Birthdays to gra strategiczna pozwalająca tworzyć i rozwijać własne wirtualne światy. Za jej produkcję odpowiadało studio Toybox, a za wydanie NIS America. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Happy Birthdays to nowa wersja Birthdays the Beginning wzbogacona o niedostępną wcześniej zawartość.

Happy Birthdays to nowa wersja Birthdays the Beginning stworzona z myślą o konsoli Nintendo. Główne założenia nie uległy zmianie. Gra pozwala nam wejść w buty zwykłego śmiertelnika, który współpracuje z pewną tajemniczą istotą. Ich, tj. jego zadaniem, jest stworzyć alternatywny świat, doprowadzić do powstania na nim życia i utrzymywać je. Początkowo świat jest płaski i niewielki, a my mamy niewiele możliwości działania - możemy tylko podwyższać i obniżać teren, co wpływa na temperaturę/klimat. W górach będzie zimno, z kolei jeśli za bardzo obniżymy teren to wówczas zaleje go woda tworząc tym samym zbiornik wodny.

Teoretycznie nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w naszym świecie tworzyć rozmaite mikroklimaty. Ważne jest jednak, aby tworzyć warunki, które przyczyniają się do powstawania życia. To przybiera tutaj różne postacie - na początku oczywiście są to organizmy jednokomórkowe, lecz z czasem pojawiają się też przeróżne dinozaury, ssaki, ryby, rośliny itd. itp. Z czasem zamieszkujące nasz świat istoty ewoluują. Warto jednak dodać, że życie na planecie nie może rozwijać się w sposób nieprzemyślany - musimy bowiem umieć kontrolować łańcuch pokarmowy.

Z czasem także otrzymujemy coraz więcej możliwości i narzędzi, które pozwalają funkcjonować w uniwersum Birthdays… Na przykład niektóre przedmioty potrafią odtworzyć wymarły gatunek, co pewnych okolicznościach jest nam w stanie uratować skórę (nie można ich jednak używać raz po raz).

Główną trybem produkcji Toybox jest fabuła, ale oprócz tego dostępny jest także tryb z wyzwaniami oraz free-play, gdzie w budowaniu własnych światów nie ograniczają nas żadne wytyczne.

Edycja stworzona z myślą o konsoli Nintendo Switch doczekała się zmodyfikowanego interfejsu oraz dodania elementów, które nie były dostępne na PS4 i PC, w tym nowych zwierząt.

Podobne gry