Eastshade
533V

Eastshade

Eastshade
  • Premiery
  • Świat: 13.02.2019
  • Europa: 13.02.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Eastshade to gra przygodowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Eastshade Studios. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a w późniejszym czasie ukazał się też na konsolach PS4 i Xbox One.

Eastshade to gra przygodowa, w której nie uświadczymy przemocy. Gra opiera się na bardzo prostych założeniach. Wcielamy się mianowicie w malarza, którego statek rozbija się u wybrzeży tytułowej wyspy. Po wylizaniu się z ran postanawia on odwiedzić i namalować ulubione miejsca swojej zmarłej niedawno matki.

Pod względem rozgrywki gra przypomina nieco RPG-i z otwartym światem, choć -- jak wspomniano -- nie ma tu walki. Nasze zadanie sprowadza się nie tylko do eksplorowania wyspy i odwiedzania malowniczych miejscówek. Przede wszystkim poznajemy też mieszkańców Eastshade, którym możemy pomóc w ich codziennych znojach. Rozmawiając z NPC-ami możemy poznać historię miejsc, do których trafiamy, a także dowiedzieć się czegoś o nich samych, co poprzedzane bywa wykonaniem jakiegoś zadania. Nasza postać szuka np. przyborów do malowania potrzebnych pewnemu innemu malarzowi, próbuje rozwiązywać problemy sercowe lub pomaga leśniczemu złapać rannego lisa. Schemat większości ‘questów’ polega na zlokalizowaniu konkretnej osoby, a następnie znalezieniu potrzebnego przedmiotu.

Oprócz tego możemy też malować. Mieszkańcy wyspy mogą nam zlecać namalowanie obrazu, za co nagradzani jesteśmy tutejszą walutą. Niektóre zlecenia są wystarczająco klarowne, inne wymagają nieco główkowania, by znaleźć odpowiednie miejsce. Czasami potrzebujemy też materiałów niezbędnych do pracy.

Za wykonywanie zleceń, jak wspomniano, otrzymujemy pieniądze. Te natomiast pozwalają nabywać przedmioty, które mogą np. odblokować dostęp do nowych rejonów Eastshade.

Podobne gry