Omega Labyrinth Z
487V

Omega Labyrinth Z

Omega Labyrinth Z
  • Premiery
  • Świat: 06.07.2017
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Roguelike
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 16

Omega Labyrinth Z to japońska gra RPG w konwencji dungeon crawlera z elementami roguelike wyprodukowana przez studio Matrix Software i wydana na Zachodzie przez PQube. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

Główną bohaterką Omega Labyrinth Z jest Aina Akemiya, uczennica akademii Embellir. Akemiya cieszy się sympatią koleżanek z powodu pozytywnego nastawienia i poczucia humoru, ale ma zwłaszcza jeden kompleks, który nie przestaje jej ciążyć: uważa mianowicie, że ma zbyt małe piersi. Los uśmiecha się do niej, gdy dowiaduje się o graalu mogącym spełnić dowolne życzenie. Przedmiot znajduje się gdzieś głęboko w jaskini, do której wejście znaleźć można na terenie akademii. Jest ono jednak zamknięte przed ciekawskimi i otwiera się je tylko raz w roku....

Omega Labyrinth Z to dungeon crawler przypominający gry z serii Mystery Dungeon. Nie brakuje tu charakterystycznych dla tej serii elementów roguelike - po każdym wejściu do labiryntu układ pomieszczeń oraz rozstawienie przedmiotów zmienia się, zaś w przypadku wtopy nasza podopieczna wraca na pierwszy poziom doświadczenia. Do tego dochodzi też wskaźnik głodu, na który należy zwracać uwagę.

Gra, choć na pierwszy rzut oka nie sprawia takiego wrażenia, bazuje na systemie turowym - zarówno jeśli chodzi o walkę, jak i eksplorację. Za pokonanie przeciwnika otrzymujemy punkty doświadczenia, a te pozwalają rozwijać umiejętności naszej postaci. Dodać warto, że do dungeonów można też zabierać innych towarzyszy służących pomocą.

Na marginesie warto wspomnieć o mocach Omega, które gromadzimy pokonując potwory spotykane w lochach. Moce te gromadzą się w piersiach, które dzięki nim rosną. Omega ma różne zastosowania, np. zwiększa parametry postaci lub pozwala zidentyfikować przedmioty znalezione w trakcie eksploracji.

Podobne gry