Milkmaid of the Milky Way
436V

Milkmaid of the Milky Way

Milkmaid of the Milky Way
  • Premiery
  • Świat: 05.01.2017
  • Europa: 05.01.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Milkmaid of the Milky Way to przygodówka point-and-click, za której produkcję odpowiadał Mattis Folkestad, a za wydanie machineboy. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych oraz komputerach.

Zachodnia Norwegia, lata 20. ubiegłego wieku. Opowieść koncentruje się na perypetiach Ruth, młodej dojarki, która nie ma lekkiego życia. Jej matka zniknęła w tajemniczych okolicznościach, a ojciec umarł. Ona sama para się zajęciem, które nieszczególnie ją ekscytuje, i bardzo pragnie tego, by jej los się w końcu odmienił. Jej życzenie się spełnia, choć niekoniecznie tak, jakby tego chciała. Pewnego dnia nad jej farmą zjawia się bowiem UFO, które porywa wszystkie krowy. Dziewczyna dostaje się na pokład statku kosmicznego w wyniku desperackiej próby ratowania swojego dobytku, co staje się początkiem ekscytującego przygody (i zarazem grubszej intrygi).

Pod względem rozgrywki Milkmaid of the Milky Way to przygodówka point-and-click w starym dobrym stylu, nawiązująca do klasyki gatunku z lat 90. Gra pozwala nam się wcielić we wspomnianą Ruth. Na początku zmagań mamy do czynienia nie z przygodą na pokładzie statku kosmicznego, ale z prozą życia. Nasza podopieczna wykonuje rozmaite prace typowe, jeśli chodzi o obowiązki na farmie: doi krowy, łata dziury w dachu, produkuje ser, masło, poszukuje zaginionej krowy itd. Zmianie ulega to, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach zjawia się statek kosmiczny. Wzorem klasyków, którymi inspirował się Folkestad, większość łamigłówek polega na użyciu właściwego przedmiotu we właściwym miejscu. Co warto jednak dodać, podczas epizodu na statku zagadki wymagają więcej abstrakcyjnego myślenia.

Podobne gry