Defunct (XONE)

Defunct (XONE)

Defunct
  • Premiery
  • Świat: 19.12.2017
  • Europa: 19.12.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Wyścigi
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Defunct to gra action-adventure wyprodukowana przez niezależne szwedzkie studio Freshly Squeezed i wydana przez SOEDESCO. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja Defunct rozgrywa się w dalszej przeszłości. Ziemia została zdewastowana w następstwie pewnych wydarzeń i obecnie stanowi pustkowie, po którym walają się graty świadczące o dawnej obecności jakiejś cywilizacji. W produkcji Freshly Squeezed przejmujemy kontrolę nad niewielkim robotem, członkiem załogi statku kosmicznego krążącego nad powierzchnią planety celem gromadzenia użytecznych części. Robot przez przypadek jednak wypada za pokład i w efekcie trafia w bardzo niegościnne miejsce. Jego zadaniem jest dogonić statek, zanim ten opuści Ziemię. Osiągnięcie celu utrudniać mu jednak będzie stale szwankujący silnik.

Defunct to dość oryginalna gra action-adventure. Nasz podopieczny, czyli robot, o którym była mowa wyżej, podąża przez pustkowia zniszczonej planety próbując dogonić statek kosmiczny, który go z niej zabierze. Problemem jest jednak wspomniany silnik, który regularnie sprawia problem. Można sobie z nim radzić zwłaszcza w jeden sposób - nie używając go. Przydaje się do tego funkcja Gravitize, która pozwala manipulować grawitacją na niewielkim obszarze wokół robota. Przykładowo sprawić, że będzie się on poruszał szybciej podczas zjeżdżania z góry, lub pozwoli zachować szybkość podczas pokonywania większego wzniesienia.

Sekcje ‘wyścigowe’ to jednak niejedyna atrakcja gry. Oprócz tego warto wspomnieć także o obecności epizodów bardziej ‘przygodowych’, podczas których musimy szukać przełączników pozwalających poczynić postęp.

Podczas rozgrywki możemy też zbierać znajdźki przypominające monety, które pozwalają odblokowywać nowe kolory i funkcje dla robota.

Podobne gry