Creeping Terror
272V

Creeping Terror

Creeping Terror
  • Premiery
  • Świat: 31.10.2017
  • Europa: 31.10.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Horror
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Creeping Terror to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez Sushi Typhoon Games i zlokalizowana przez Aksys Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach i konsoli Nintendo 3DS, potem trafił także na Nintendo Switch.

Fabuła Creeping Terror opowiada o perypetiach czwórki nastolatków, których interesuje zdobycie sławy w internecie. Jest to Arisa (główna bohatera) oraz Ken, Emily oraz Bob. Wkrótce dociera do nich plotka o opuszczonym domostwie, w którego kazamatach grasuje ponoć potwór, a wcześniej zniknęło w nim kilkoro uczniów. Bohaterowie ruszają tam z zamiarem nakręcenia atrakcyjnego materiału video i wyjaśnienia tajemnicy, ale wkrótce sytuacja się komplikuje.

Rozgrywka przywodzi na myśl serię Clock Tower i różne inne bardziej współczesne ‘growe’ horrory. Arisa, nad którą przejmujemy kontrolę, nie potrafi walczyć. Gdy więc spotyka jakiegoś prześladowcę (jednego z trzech), musi przed nim uciekać lub ukrywać się. W takich sytuacjach główną bohaterkę ogranicza jej wytrzymałość, o której informuje wskaźnik staminy. Jeśli ucieczka nam się nie powiedzie, Arisa opadnie z sił. Może się też zdarzyć, że prześladowca zdoła ją złapać. Wówczas należy szybko wciskać stosowny przycisk (wyrwanie się z uścisku kosztuje jednak pewną ilość staminy).

Poza próbami ucieczki eksplorujemy także wspomniane domostwo, rozwiązujemy łamigłówki itd. itp. Tu i ówdzie natknąć możemy się na dokumenty, które rzucają więcej światła na wydarzenia, jakie wcześniej miały tam miejsce. Co warto w tym kontekście dodać, struktura Creeping Terror jest nieliniowa. W zależności od podejmowanych decyzji fabuła rozwija się inaczej. Niektóre ze wspomnianych dokumentów zdobyć można tylko, jeśli podążymy konkretną fabularną ‘odnogą’, co oznacza, że grę należy przejść kilkukrotnie, żeby odkryć wszystkie tajemnice.

Podobne gry