Actua Ice Hockey 2
340V

Actua Ice Hockey 2

Actua Ice Hockey 2
  • Premiery
  • Świat: Kwiecień 1999
  • Europa: Kwiecień 1999
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-4

Actua Ice Hockey 2 to gra sportowa traktująca o hokeju na lodzie wyprodukowana i wydana przez brytyjską firmę Gremlin Interactive. Tytuł, podobnie jak poprzednia część, ukazał się na komputerach oraz na konsoli PlayStation.

Gra, jak sama nazwa wskazuje, jest drugim hokejem przygotowanym przez brytyjskie Gremlin Interactive. W odróżnieniu od pierwszej części, która ukazała się mniej więcej w czasie rozgrywania zimowych igrzysk olimpijskich w japońskim Nagano, ‘dwójka’ pewne akcenty rozkłada inaczej. Zamiast olimpiady mamy tu do czynienia z fikcyjną ligą hokeja - tak zwaną Gremlin Hockey League, czyli GHL, która jest swego rodzaju parodią amerykańsko-kanadyjskiej NHL. Gra nie może pochwalić się licencją, ale nazwy drużyn, ich loga oraz nazwiska zawodników ewidentnie nawiązują do tych prawdziwych.

Możliwość rozegrania sezonu ligowego to niejedyna atrakcja Actua Ice Hockey 2. Gra oferuje także inne warianty rozgrywki i atrakcje. Na uwagę zasługuje chociażby tryb arcade’owy, w którym drużyny liczą tylko po trzech zawodników, a lodowisko jest mniejsze. Twórcy oddali też do naszej dyspozycji ustawienia pozwalające zadecydować o tempie rywalizacji (trzy opcje do wyboru). Inna kwestia to możliwość ustalania strategii, np. tego, jak mają zachowywać się atakujący, a jak defensorzy. Jeśli jednak nie mamy ochoty się tym zajmować, wówczas ustawienia możemy zostawić konsoli/komputerowi.

W grze zaimplementowano także patent o nazwie GremTrax. Polega on na tym, że za krążkiem pojawia się linia w tym lub innym kolorze. Gdy krążek porusza się wolniej, linia ma kolor zielony; gdy szybciej, wtedy jest on czerwony.

Actua Ice Hockey 2 posiada tryb multiplayer. Grać mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie.

Podobne gry