Actua Ice Hockey
360V

Actua Ice Hockey

Actua Ice Hockey
  • Premiery
  • Świat: Luty 1998
  • Europa: Luty 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-4

Actua Ice Hockey to gra sportowa traktująca o hokeju na lodzie wyprodukowana i wydana przez brytyjską firmę Gremlin Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsoli PlayStation.

Actua Ice Hockey to kolejna odsłona serii gier sportowych autorstwa brytyjskiego Gremlin Interactive, tym razem (po piłce nożnej i golfie) poświęcona hokejowi na lodzie. Gra ukazała się w 1998 roku z okazji zimowych igrzysk olimpijskich rozgrywanych w japońskim Nagano. Do wyboru mamy dwadzieścia reprezentacji narodowych, które zdołały się zakwalifikować na tę imprezę.

Produkcja oferuje kilka wariantów rozgrywki. Możemy rozegrać szybki mecz (w singlu lub w multiplayerze), szlifować umiejętności w trybie Practice, zorganizować własny turniej (Custom Tournament) lub puchar albo wziąć udział w turnieju olimpijskim (Olympic Tournament), który jest tutejszą główną atrakcją. Co warto w tym kontekście dodać, stara się on w realistyczny sposób oddać przebieg rywalizacji. Wybierać możemy zarówno spośród drużyn, które zakwalifikowały się do turnieju, jak i z tych, którym to się nie udało. To, kogo wybierzemy, decyduje następnie o tym, na jakim etapie rozpoczniemy zmagania. Jeśli bowiem wybierzemy np. drużynę, która nie zdołała się zakwalifikować na olimpiadę, wówczas zabawę rozpoczniemy od kwalifikacji. Podczas tej rundy drużyny zostają podzielone na dwie grupy po cztery reprezentacje każda, a awansują tylko te, które zajmą w nich pierwsze miejsca. Jeśli jednak chcemy, możemy też sprawić, że gra zignoruje rankingi i pozwoli rozegrać turniej dowolną ekipą bez konieczności przechodzenia przez rundę kwalifikacyjną.

Actua Ice Hockey, podobnie jak pozostałe części serii Actua, celowały bardziej w realizm. Animacje zawodników zostały możliwie jak najwierniej odwzorowane dzięki technologii motion-capture.

Rywalizację w grze Gremlin komentuje Paul Ferguson.

Podobne gry