Actua Tennis (PSone)

Actua Tennis (PSone)

Actua Tennis
  • Premiery
  • Świat: 1998
  • Europa: 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

6.32 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Actua Tennis to gra sportowa traktująca o tenisie wyprodukowana i wydana przez brytyjską firmę Gremlin Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsoli PlayStation.

Actua Tennis to kolejna odsłona serii trójwymiarowych (i realistycznych) gier sportowych tworzonych przez studio Gremlin Interactive w latach 90. W odróżnieniu od poprzednich jej części (traktujących o golfie, piłce nożnej i hokeju na lodzie) gra działa na nowym silniku Actua Sports.

Wybierać możemy spośród czołowych zawodników i zawodniczek rywalizujących w momencie wydania gry. Co więcej, Actua Tennis daje nam też możliwość stworzenia własnego avatara (kobieta lub mężczyzna), którego możemy wystawić w przygotowanych przez twórców trybach.

Jeśli chodzi o dostępne warianty rozgrywki, to developerzy z Gremlin Interactive przygotowali ich kilka. Jest to Quick Match, czyli szybki mecz bez dodatkowych ceregieli, Tournament, czyli jeden turniej, oraz World Tour, najważniejszy tutejszy wariant rozgrywki, w którym rozgrywamy rozmaite turnieje organizowane w przeróżnych zakątkach świata. Grać możemy zarówno w singlu, jak i w deblu (udostępniona została także możliwość gry w deblu mieszanym). W Actua Tennis nie brakuje też multiplayer. Grać mogą dwie lub cztery osoby jednocześnie (na PC także przez sieć).

Produkcję Gremlin, a przede wszystkim wersję z PC, wyróżniała w swoim czasie wysokiej jakości oprawa graficzna oraz realistycznie odwzorowane animacje zawodników. Także sam gameplay podążał bardziej w stronę realizmu, choć nie odbiegał on znacząco od innych tego typu tytułów wydawanych w drugiej połowie lat 90.

Warto wspomnieć, że wersja z komputerów była oceniana znacznie lepiej niż ta konsolowa, która uchodziła za średniaka.

Podobne gry