SKLEP
Battlezone: Combat Commander
427V

Battlezone: Combat Commander

Battlezone: Combat Commander
  • Premiery
  • Świat: 01.03.2018
  • Europa: 01.03.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Strategiczna
  • Liczba graczy: 1-14
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Battlezone: Combat Commander to gra strategiczna z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Big Boat Interactive i wydana przez Rebellion. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych. Był on remasterem Battlezone 2: Combat Commander z 1999 roku.

Battlezone: Combat Commander to remaster Battlezone 2: Combat Commander, gry z 1999 roku wyprodukowanej przez ekipę Pandemic Studios. Co ciekawe, fabularne założenia obu gier są nieco inne. W pierwowzorze historia opowiadała o kosmicznej rywalizacji między Stanami Zjednoczonymi i Rosją o pewien drogocenny metal, tym razem jednak oba kraje łączą siły, aby stawić czoło obcym, którzy mają zamiar wytrzebić całą ludzkość. Do życia powołany zostaje International Space Defence Force, specjalny oddział stanowiący główną siłę w walce z wrogiem. My zaś wchodzimy w buty jego dowódcy.

Pod względem rozgrywki Battlezone, zarówno oryginał, jak i remaster, stanowią ciekawe połączenie strategii czasu rzeczywistego i strzelaniny FPP. W praniu wygląda to tak, że zasiadamy za sterami różnych pojazdów, i nie tylko pojazdów, (twórcy przygotowali ich ponad trzydzieści; są to między innymi czołgi, roboty, działa przeciwlotnicze itd.), a następnie bierzemy udział w konflikcie nie tylko w roli jednego z trybików armii, ale też dowódcy, który decyduje o tym, co budować i wydaje rozkazy poszczególnym jednostkom. Jak przystało na strategię czasu rzeczywistego, istotne znaczenie ma tutaj gromadzenie surowców, wspomnianego wyżej metalu, bez którego nie moglibyśmy budować nowych obiektów. Jedną z nowości nowej wersji, oprócz oczywiście ulepszonej oprawy graficznej, jest zmodyfikowany, uwspółcześniony interfejs, który ułatwia zarządzanie wszystkimi elementami ważnymi dla rozgrywki.

Kampania Battlezone składa się z dwudziestu czterech misji, podczas których odwiedzimy sześć światów. Oprócz tego dostępny jest również multiplayer oraz oficjalne wsparcie modów.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme