Adidas Power Soccer 2
450V

Adidas Power Soccer 2

Adidas Power Soccer 2
  • Premiery
  • Świat: 1997
  • Europa: 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-4

Adidas Power Soccer 2 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez Shen Technologies i wydana przez Psygnosis. Tytuł ukazał się na PlayStation. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, Adidas Power Soccer 2 to trzecia edycja serii.

Adidas Power Soccer 2 to kolejna odsłona piłkarskiej serii Psygnosis, tym razem jednak stworzona przez nowego developera - studio Shen Technologies. Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach przedstawionych w poprzednich częściach cyklu. Gra daje nam możliwość wyboru jednego z dwóch trybów, który decyduje o charakterze rozgrywki. Pierwszy to simulation mode, w którym tempo meczu jest wolniejsze, częściej gwiżdże się faule, a rywalizacja jest generalnie bardziej realistyczna przypominając tą prawdziwą. Drugi tryb to natomiast arcade mode, ten bardziej właściwy, w którym gra już na realizm specjalnie się nie sili. Tempo jest szybsze, faule są rzadziej gwizdane, pozwalając nam na większą ‘bezpośredniość’, a do tego dochodzą specjalne, efekciarskie umiejętności przydające się podczas rywalizacji. Na szczególną uwagę zasługuje w tym kontekście tak zwany Predator Shot (nazwa pochodząca od marki obuwia wyprodukowanego przez firmę Adidas), potężne i trudne do obrony uderzenie na bramkę.

Adidas Power Soccer 2 zostało rozbudowane względem poprzednich odsłon cyklu. Rozegrać możemy pojedyncze mecze, puchary, różne ligi itd. Do tego dochodzi też multiplayer umożliwiający wspólną zabawę czterem osobom jednocześnie. Do wyboru dostępne są zarówno drużyny klubowe, jak i reprezentacje narodowe, których jest ponad pięćdziesiąt.

Meczom może towarzyszyć w kilku językach (angielskim, holenderskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i niemieckim). Przy grze współpracowali m.in. Brian Moore z ITV oraz Marcel Reif z RTL.

Podobne gry