Adidas Power Soccer 98
381V

Adidas Power Soccer 98

Adidas Power Soccer 98
  • Premiery
  • Świat: Czerwiec 1998
  • Europa: Czerwiec 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-4

Adidas Power Soccer 98 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez Shen Technologies i wydana przez Psygnosis. Tytuł ukazał się na PlayStation. Była to czwarta i ostatnia odsłona serii.

Adidas Power Soccer 98 to czwarta i zarazem ostatnia odsłona piłkarskiej serii Psygnosis. Gra ukazała się z okazji piłkarskich mistrzostw świata organizowanych w 1998 roku we Francji. Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach przedstawionych w poprzednich częściach cyklu. Gra daje nam możliwość wyboru jednego z dwóch trybów, który decyduje o charakterze rozgrywki. Pierwszy to simulation mode, w którym tempo meczu jest wolniejsze, częściej gwiżdże się faule, a rywalizacja jest generalnie bardziej realistyczna przypominając tą prawdziwą. Drugi tryb to natomiast arcade mode, ten bardziej właściwy, w którym gra już na realizm specjalnie się nie sili. Na uwagę w kontekście zasługuje tak zwany Predator Shot (nazwa pochodząca od marki butów produkowanych przez firmę Adidas), potężny uderzenie na bramkę, oraz przycisk, dzięki któremu nasz zawodnik może znacząco przyspieszyć (traci jednak w konsekwencji panowanie nad piłką). Poza tym udoskonalono także graficzny interfejs oraz pracę kamery podczas rywalizacji.

Adidas Power Soccer 98 to najbardziej rozbudowana odsłona cyklu, jeśli chodzi o zawartość. Twórcy dodali blisko pięćset zespołów - zarówno drużyn klubowych z kilkunastu lig, jak ponad sto reprezentacji narodowych. Gra nie posiada jednak licencji FIFA, dlatego nazwiska zawodników -- jest ich około dziesięciu tysięcy -- są fikcyjne (a konkretnie - zmodyfikowane).  

Oprócz możliwości rozegrania lig, pucharów i szybkich meczy produkcja Shen/Psygnosis oferuje też oczywiście multiplayer. Grać mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie.

Podobne gry