Victory Boxing Challenger
330V

Victory Boxing Challenger

Victory Boxing Challenger
  • Premiery
  • Świat: Kwiecień 2000
  • Europa: Kwiecień 2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-2

Victory Boxing Challenger (w USA Contender 2) to gra sportowa traktująca o boksie (z przymrużeniem oka) wyprodukowana przez studio Victor Interactive i wydana w Europie przez JVC. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation.

Victory Boxing Challenger to kontynuacja Victory Boxing Contender. Trzon rozgrywki w sequelu nie uległ zmianie, choć twórcy wprowadzili też kilka rzucających się w oczy zmian. Oprócz poprawionej oprawy graficznej i bardziej czytelnego interfejsu jest to także przyspieszenie tempa gameplayu oraz nowe sterowanie. Oddzielne przyciski odpowiadają tym razem za ciosy prawą i lewą ręką. Do wyboru jest łącznie dwadzieścia postaci - dziesięć dostępnych jest na starcie, resztę należy odblokować. Zawodnicy mają kilka podstawowych ataków, kilka unikalnych dla siebie oraz potrafią wyprowadzać kombinacje ciosów. Podczas walki towarzyszą nam dwa wskaźniki informujące o stanie zdrowia naszego zawodnika i jego rywala. Jeden z nich regeneruje się automatycznie z czasem, drugi nie. Gdy bokser/bokserka zostanie pozbawiony/a tego pierwszego, pada na deski. W takiej sytuacji musi się podnieść, zanim odliczanie dojdzie do dziesięciu. Powrót na ring nie jest możliwy, jeśli zostaniemy pozbawieni całkowicie tego drugiego, nieregenerującego się paska.

Zmiany zaszły też, jeśli chodzi o tryby. Tym razem dostępne są dwa, a nie cztery. Jest to Exhibition Mode, tryb, w którym możemy stoczyć szybki pojedynek z konsolą lub z drugą osobą, oraz Main Event. Ten drugi to kariera, podczas której wchodzimy w buty początkującego boksera i stopniowo krok po kroku pniemy się po szczeblach sportowej hierarchii. Zmagania rozpoczynamy z jednym atakiem specjalnym, ale wraz z postępami zdobywamy kolejne.

Postępy w Main odblokowują również dodatkową zawartość.

Podobne gry