Victory Boxing Contender
268V

Victory Boxing Contender

Victory Boxing Contender
  • Premiery
  • Świat: 21.05.1998
  • Europa: Październik 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-2

Victory Boxing Contender to gra sportowa traktująca o boksie (z przymrużeniem oka) wyprodukowana przez studio Victor Interactive i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation.

Victory Boxing Contender to gra traktująca o boksie w wydaniu mocno arcade’owym. Do wyboru otrzymujemy tu osiem barwnych postaci różniących się parametrami. Do walki zasadniczo używamy dwóch przycisków odpowiedzialnych za ataki oraz dwóch odpowiedzialnych za blok. Poza tym możemy też między innymi robić uniki oraz odskakiwać w głąb trójwymiarowego planszy/ringu. Podczas walki towarzyszą nam dwa wskaźniki informujące o stanie zdrowia naszego zawodnika i jego rywala. Jeden z nich regeneruje się automatycznie z czasem, drugi nie. Gdy bokser zostanie pozbawiony tego pierwszego, pada na deski. W takiej sytuacji musi się podnieść, zanim odliczanie dojdzie do dziesięciu. Powrót do walki nie jest możliwy, jeżeli zostaliśmy pozbawieni drugiego, nieregenerującego się paska.

Gra oferuje cztery warianty rozgrywki. Jest to Exhibition, czyli szybki pojedynek bez dodatkowych ceregieli, VS. Mode, tutejszy multiplayer, Tournament, tryb umożliwiający wzięcie udziału w turnieju, oraz najważniejszy Main Event/Career. W nim nasz bokser pnie się stopniowo po kolejnych szczebelkach sportowej hierarchii. Początkowo pojedynki są relatywnie proste, ale wraz z postępami ulega to zmianie. Na dalszych etapach wymagane są od nas i umiejętności, i dobra strategia. W drodze na szczyt ścieramy się w sumie z czterdziestoma zawodnikami reprezentujących jedną z trzech kategorii: Local, National oraz World. Postępy czynione w trybie kariery pozwalają odblokować bonusową zawartość w innych trybach.

Podobne gry