The New Zealand Story (NES)

The New Zealand Story (NES)

The New Zealand Story
  • Premiery
  • Świat: Marzec 1991
  • Europa: 1991
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

6.52 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

The NewZealand Story to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Taito. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później trafił też na inne sprzęty, jak Nintendo Entertainment System (NES), Sega Master System, Sega Mega Drive oraz komputery Amiga.

Założenia gry są proste. Gromada ptaków kiwi bawiących się poza murami zoo zostaje porwana przez złego lamparta morskiego, który chce je sprzedać na czarnym rynku. Jednemu z ptaków, niejakiemu Tiki, udaje się jednak uratować. Musi on w tej sytuacji odbić swoich pobratymców. W tym celu odwiedzi rozmaite zakątki Nowej Zelandii, począwszy od Auckland, a skończywszy na Górze Cooka.

Gra składa się z czterech ‘światów’ (regionów Nowej Zelandii), a jeden świat to cztery levele. Ostatni zwieńczony jest walką z bossem. Każdy level wymaga od nas uratowania jednego ptaka kiwi. W tym celu Tiki musi omijać rozlicznych przeciwników oraz przeszkody. W swych zmaganiach nie jest on bezbronny. Standardowo ma na ‘wyposażeniu’ strzałki, którymi potrafi strzelać, ale oprócz tego jest też w stanie ciskać bombami, strzelać laserami czy miotać ognistymi kulami. Na uwagę zasługują też różne pojazdy, na które możemy się natknąć (niektóre należy odbić z rąk przeciwników). Są to np. sterowce, UFO czy balony. Pojazdy ułatwiają poruszanie się po planszach. A oprócz tego Tiki potrafi też pływać.

Na wykonanie zadania, czyli odbicia kiwi znajdującego się na końcu planszy, mamy wyznaczony limit czasu. Gdy zaczyna nam go brakować, na ekranie pojawia się komunikat “Hurry Up!”. Jeśli mimo wszystko nie zdążymy, wówczas pojawi się mały czerwony diabeł, który będzie próbował dorwać Tiki. Warto dodać, że kontakt z jakąkolwiek przeszkadzajką kończy się natychmiastowym zgonem.

Dodatkowym wyzwaniem jest w The NewZealand Story kolekcjonowanie liter tworzących słowo “EXTEND”.

Podobne gry