SKLEP

Blog użytkownika Tom19

Tom19
Tom19 Tom19 13.08.2017, 11:34
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza III Głosowanie 7
135V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza III Głosowanie 7

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

 Tom19: 

Cześć!

Mam ciarki jak przesłuchuje wszystkie z poniższych utworów w obecnym zestawieniu. Wydawałoby się, że niby proste głosowanie, a co do czego...hmm będą dylematy. Już pierwszy pojedynek i jest kłopot. Trochę oldscholowa piosenka z wokalistą o lekko przekształconym głosie a na przeciwko melodyjna i kojąca zmysły kompozycja z Quiet na czele. Kolejny pojedynek to smocza bitwa w dynamicznych melodiach, a poniżej miłość Abi w postaci świetnych piosenek z Ori and the Blind Forest, którego mam w planach zaliczyć w tzw. kupce wstydu. Wstydu za to nie będzie jak przyznam się, że w czwartym zestawieniu kompletnie nie wiem na co głosować. To tak jakbym miał wybrać jedną rzecz na bezludną wyspę - piłkę do nogi albo młotek...no nie da się :D Dla wielbicieli znanej marki Final Fantasy została ostatnia bitwa. Kto wygra, kto przegra? Dowiemy się w następnym odcinku Mody na....eeee Graczostacji.

Ciao! ;)

 

  Abi: 

Dzień dobry!

Dzisiaj ode mnie bardzo krótko, gdyż najbliższe dni mam bardzo zajęte i spędzam je w miłym towarzystwie. Wyniki prezentują się następująco:

 

Krótko i na temat, wyniki każdy widzi ;) Uważajcie na te upały, chowajcie się od burz i bawcie się dobrze!

Pozdrowienia od Abi

 

 

        

 KLIKNIJ TUTAJ --->  

 

 


Oto lista 10 utworów ułożonych w pary. Głosujemy na jeden utwór w każdym pojedynku !

Głosowanie trwa od  13 sierpnia do  18 sierpnia włącznie!


 

  I POJEDYNEK 

Metal Gear Solid V

- A Phantom Pain

 

Metal Gear Solid V

- Quiet's Theme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  II POJEDYNEK

Blue Dragon

- The Seal is Broken

 

Dragons Dogma

- Main Menu

 

 

 

 

 

 

 

 

  III POJEDYNEK

Ori and the Blind Forest

- Main Menu Theme

 

Ori and the Blind Forest

- Restoring the Light,

Facing the Dark

 

 

 

 

 

 

 

 

  IV POJEDYNEK

Grandia - Theme of Grandia   Legend of Mana - Song of Mana

 

 

 

 

 

 

 

 

  V POJEDYNEK 

Final Fantasy IX

- You're Not Alone

 

Final Fantasy VI

- Terra Theme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Mini cykle

 Yoko Shimomura

 

50 lat, pochodzenie Hyogo ( Japonia )

Japoński rodzynek kompozytorski w zestawieniu. Shimomura zaczęła własne kompozycje już w wieku kilku lat, gdy rodzice zapisali ją na lekcje gry na pianinie - czyli początek jak u większości znanych artystów tworzących muzykę. Później zaczęła studia na uniwersytecie w Osace. Z myślą o dalszej karierze planowała nauczać gry na pianinie, jednak los pokierował na inny kierunek, a mianowicie - gry wideo. Bowiem była zapaloną graczką. Pewnego dnia postanowiła wysłać do różnych firm zajmującymi się grami próbki swojej umiejętności. 
Firmą, która odkryła raczkujący talent był nie kto inny jak Capcom. Pierwszym zleconym zadaniem była ścieżka dźwiękowa do gry Samurai Sword, a następnie Street Fighter II. Shimomura czuła się świetnie, w porównaniu do jej rodziny i nauczycieli, którzy nie do końca byli przekonani słuszności kierunku młodej kompozytorki. 
W 1993 r. przeniosła się do konkurencji w postaci Squaresoft ( obecnie Square Enix ). 
W kolejnych latach pracowała naprzemiennie solo i z innymi komponując do takich gier jak Live a Live, Front Mission a także Super Mario RPG we współpracy z samym mistrzem Nobuo Uematsu.
Po tym okresie zaczęły się już większe projekty, które znane są większości starym wyjadaczom. Nie muszę przedstawiać takich gier jak Parasite Eve, czy Legend of Mana. Mimo, że same gry nie miały światowego rozgłosu, okazały się dobrymi produkcjami z jeszcze lepszą ścieżką dźwiękową. Dla niektórych to już klasyka.
W 2002 r. Yoko opuściła Sqare i zaczęła pracować na własną rękę. 
W taki sposób skomponowała muzykę do Mario & Luigi: Superstar Saga na konsolę Game Boy Advance a wśród najbardziej znanych można wymienić Kingdom Hearts i Kingdom Hearts: Chain of Memories.
W 2008 r. ukazał się album Drammatica jako ukonorowanie osiągnięć w okresie kilkunastu lat komponowania. Na płycie znajdują się najlepsze prace utalentowanej autorki.

Skomponowała muzykę do m.in: serii Kingdom Hearts, Samurai Sword, King of Dragons, Street Fighter II, Final Fantasy XV, Heroes of Mana. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tom19 & Abi

Tagi: Abi graczostacja głosowanie III faza konfrontacja konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka pary pojedynek Tom19 trzecia faza

Oceń notkę
+ +21 -

wejdź na GraczOSTację i zagłosuj!
Oceń profil
+ +104 -
Tom19
Ranking: 36 Poziom: 68
PD: 39435
REPUTACJA: 34221
Miesięcznik PSX Extreme